TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En Ucuz Oyun Klavyesi Önerileri 2021

0

Bu yazımızda sizlere En ucuz oyun klavyesi önerilerini paylaşacağız. 2021 yılı itibari ile bilgisayar üzerinden oynanan oyunlar için seçenekler bir hayli artmış durumdadır. Genel olarak baktığımızda ekipman sayılarının 3/1’lik kısmını da Oyun Klavyeleri almaktadır. Bu sebepten dolayı da seçim yapmak gerçekten zor bir hale geldi. Geçtiğimiz senelerde bilgisayar üzerinden oyun oynarken tek düze bir klavye fazlası ile yetmekteydi. Ancak günümüzde neredeyse her oyun için ayrı özelliklere sahip klavyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Oyunlar için bu kadar yüksek bir etkiye sahip olan Oyun Klavyesi seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Bu anlamda dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabilir;

 • Klavye tasarımızın günümüz oyunlarına uygun şekilde tasarlanmış olması
 • Klavye üzerinde kullanılan malzemenin 1. Kalite olması
 • Her cihaza bağlanabilecek özelliklerinin olması
 • Bunlara bağlı olarak teknik anlamda 1. Segmentte olması

Her alanda olduğu gibi Oyun Klavyesi alanında da birçok orijinal markanın taklitleri mevcuttur. Bunun sebebi orijinal olan klavyelerin fiyatlarının ciddi anlamda yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden verdiğiniz paranın karşılığında kötü bir ürün almamak adına çok iyi araştırmalar yaparak alışverişinizi yapmanız yararınıza olacaktır. Ürün yelpazesi çok geniş olan bu alanda, piyasa içinde kendini kanıtlamış markaların modelleri tercih edilebilir. Alacağınız ürünün özelliklerinde kendi isteklerinize uygun olanını bulmak kolaylaşmıştır. Fakat bu duruma bağlı olarak da fiyatlar, kendi arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Oyun Klavyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Alacağınız Oyun Klavyesi tepki bakımından çok hassas olmalı
 • Oyun esnasında yaptığınız hamlelere anında cevap vermeli
 • Programlama düğmelerinin tamamı mevcut olmalıdır
 • Bu durum oyuncu için daha rahat ve kolay bir oyun oynama imkânı sunmaktadır

Oldukça fazla seçeneği olan bu alanda sizler için vereceğim öneriler sayesinde, seçim yapmanıza biraz olsun yardımcı olmak istiyorum. En Ucuz Akıllı Saatlere buradan göz atabilirsiniz.

 • Steelseries Apex Pro

Günümüzde kullanılan birçok Oyun Klavyesi arasında ilk sıralarda yer almakta olan bu marka, oyuncular arasında hatırı sayılır derecede tercih edilmektedir. Kesinlikle vazgeçilmeyecek özellikler arasında olan mekanik tuşları ve görselliği bakımından göz kamaştırmaktadır. Şık tasarımı, ışıklandırmaları ve çok sayıda aydınlatma seçenekleri ile listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara dayanılarak söylenebilecek bilgilerden bir tanesi de, verilen komutlara tepki bakımında en kısa sürede cevap vermesidir. Ayrıca özelliklere ek olarak multimedya tuşlarının da bulunduğunu söyleyebilirim. %100 olarak anti gölgeleme desteğinin de olması bu Oyun Klavyesine sahip olmak için ayrı bir özellik. Aynı zamanda marka 100 milyon adet tuş basım sayısını da garanti etmektedir. Fiyat bakımından diğer klavyelere nazaran biraz daha fazla olması bu kadar özellik için bence denemeye değer dedirtiyor. Piyasada olan değeri: 2000 TL ile 2500 TL arası değişmektedir.

 • Trust Gxt 830-Rw Avonn

Bu marka ve model Oyun Klavyesi için söyleyebileceğim ilk şey; piyasada bulunan tüm ürünler içerisinde en uygun fiyata sahip olmasıdır. 70 TL ile 160 TL arasında olan fiyat skalası, en büyük tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir. Her açıdan diğer ürünlere nazaran farklı özelliklere sahip olmakta ve oyun oynarken sağladığı kalitesi ile ucuzluğuna dair hiçbir şey hissettirmemektedir. Çok daha kaliteli olan Oyun Klavyeleri arasında malzeme bakımında daha kalitesiz olsa da, fiyatı bakımından oldukça iyi kaliteye sahip bir üründür. Fakat bu kadar dezavantajın yanında yine de sağlam Oyun Klavyeleri arasında yerini almaktadır. Diğerlerine göre bu kadar ucuz olmasına rağmen ışıklandırma özelliği de düşünülmüştür. Ekstra olarak ışınlandırmasında ve parlaklık ayarlarında özelleştirme seçeneği de mevcuttur. Bu ürün için piyasa üzerindeki fiyat – performans ürünü demek en doğru bilgi olacaktır.

 • Corsair K95 Rgb Platinum

Çok sayıda ışık seçenekleri ile dolu olan bu Oyun Klavyesi, şık tasarımı ve ayarlanabilir tuş takımı ile birçok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. Piyasada fiyat 2750 TL ile 3250 TL arasında olan bu ürün, fiyat bakımında yüksek olsa da özellikleri saymakla bitmiyor. Oyun içerisinde çok aktif olabilmenize imkân sağlayan bu Oyun Klavyesi, bir o kadar büyüklüğü yüzünden fazla yer kaplamaktadır.  Özel olarak tasarlanmış alüminyum kasası, size özel ayarlanabilir ışıklandırma sistemleri bulunmaktadır. Yine bu özelliklere ek olarak özelleştirilebilir makro tuş takımını da sahiptir. Cherry MX Speed adı verilen tut takımı sayesinde oyun içerisinde yaşanan hissiyatı tam olarak oyuncuya yansıtmaktadır. Kesinlikle en süratli tepki zamanlarını oyuncuya sunarak, alınması için albenisi ortaya koymaktadır. Yazdığım bu özelliklerin tamamından ve daha fazlasından dolayı kesinlikle tercih edilebilecek Oyun Klavyeleri arasında yer almaktadır.

 • STEELSERIES APEX 3

10 bölgeli RGB aydınlatma sistemine sahip olan bu Oyun Klavyesi, diğer ürünlere nazaran daha sessiz tuş takımını da sahip olmaktadır. Orta seviyede olan fiyat aralığı ile hem bütçe bakımından yormayan seçenek olması ile ön plana çıkmakta, hem de oyunculara gerçek hissiyatlı oyun tecrübeleri sunmaktadır. Toz ve sıvı geçirmeyen özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmekte olan ürün, bu sayede klavye temizlik zamanlarını da uzatmaktadır. Haliyle böyle bir özelliğin bu Oyun Klavyesinde bulunması kullanım açısından da ömrünü uzatmaktadır. Bu ürün için piyasada bulunan Oyun klavyeleri arasında en sessiz olanı demek kesinlikle mümkün. Ayrıca mekanik tuşlara sahip olmadığından dolayı duyarlılık ve hissiyatı oyuncular tarafından oldukça başarılı görülmektedir. İnternet ve mağazalarda olan fiyat aralığı: 550 TL ile 850 TL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.