TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Facebook Video İndirme: Güncel

0

Facebook Video indirmek mi istiyorsunuz? Tam olarak doğru yerdesiniz. Bundan sonra Bilgisayarınıza, Android ve iPhone cihazlarınıza kolaylıkla Facebook Videoları indirebileceksiniz.

Facebook bilindiği üzere 2 milyar üzerinde kullanıcıya sahip dünyanın en büyük sosyal medya ağı. Video sayısı olarak henüz Youtube kadar geniş olmasa da en büyük video topluluklarından biri olan Facebook’tan beğendiğiniz videoları indirmek istiyor ve çevrimdışı olarak izlemek istiyorsanız rehberimizi takip edin. Rehberimizle birlikte iOS, Android cihazlarınıza ve Windows bilgisayarınıza Facebook videoları kolaylıkla indirebileceksiniz.

Bilgisayara Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza Facebook videoları indirmek istiyorsanız öncelikle bu işlemi ne kadar sık yaptığınızı hesaplayın. Eğer ayda birkaç video indirecekseniz, herhangi bir web sitesi size yeterli olacaktır. Ancak daha fazla video indirmek istiyorsanız bir bilgisayar programı veya tarayıcı eklentisi sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Facebook Videoları Web sitesinden Windows veya Macbook’a Nasıl İndirilir?

Facebook video indirmek üzere tasarlanmış birçok web sitesi var. Bunlara kolaylıkla erişebilirsiniz. Biz kolay kullanım arayüzü olduğundan Fbdown adresini tercih ettik.

 • Tarayıcınızdan Fbdown.net adresine gidin.
 • İndirmek istediğiniz Facebook videosuna gidin ve tarayıcınızdan linki kopyalayın.
 • Kopyaladığınız linki Fbdown sitesinde “Enter Facebook Video Link” yazan yere yapıştırın.
 • Download butonuna basın karşınıza videonun resmi çıkacaktır.
 • Videonun altında yer alan Normal Kalite veya HD kalite seçeneklerinden size uygun olanını seçin ve açılan pencerede videonun altında duran (…) üç noktadan seçeneklere gidin İndir butonuna tıklayarak videonuzu kolayca indirin.

Bilgisayar uygulaması ile Facebook Video İndirme

Sürekli olarak video indireceklerin tercih edebileceği kaliteli bir uygulama olan 4K Video Downloader ile indireceğiniz videonun 240p ve 2K arasında değişen seçeneklerini bu uygulama ile kolayca indirebilirsiniz.

4K Video Downloader Uygulamasını Kullanmak için:

 • Uygulamayı resmi sitesinden açın ve Download butonuna basarak bilgisayarınıza indirin.
 • 4K Video Downloader Uygulamasını bilgisayarınıza kurduktan sonra “Launch” diyerek uygulamayı çalıştırın. (Uygulamada Türkçe Dil Desteği Mevcut)
 • İndirmek istediğiniz videonun Facebook URL’sini kopyalayın.

 • Resimde görünen Linki yapıştır butonuna tıklayın.

 • Kalite seçeneklerinden indirmek istediğini seçin ve videonuzu kolaylıkla indirin.

Facebook Videoları Android Telefona Nasıl İndirilir?

Google Play Store’da Facebook video indirmek için binlerce uygulama var diyebiliriz. Ancak bu uygulamaların hepsi güvenilir değil seçimlerinizi güvenilir ve kaliteli uygulamalardan yapın. Biz Android video indirmek için Ahasave adlı programı kullanacağız.

 • İlk olarak Ahasave adlı uygulamayı Play Store’den telefonumuza indirelim.
 • Daha sonra indirmek istediğimiz Facebook videosunu, Facebook uygulamasından bulun.
 • Video üzerindeki Paylaş butonundan videonun bağlantısını kopyalayın.
 • Kopyaladığımız bağlantıyı Ahasave uygulamasına girip Download butonuna basın.

 • Video kolayca Android cihazımıza inecektir.

Eğer telefonunuza kötü amaçlı yazılım bulaşmasından korkuyorsanız, yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemle telefonunuza tarayıcı üzerinden Facebook videolarını kolayca indirebilirsiniz.

iPhone Facebook Video Nasıl İndirilir?

AppStore’da Facebook Video İndirme için pek güvenli uygulamalar bulunmadığından iPhone ya da iOS cihazımıza Facebook videolarını Firefox tarayıcı üzerinden indireceğiz. Chrome veya Safari tarayıcılarda ne yazık ki indirme yapamıyoruz.

İndirmek istediğimiz Facebook videosunun üzerine gelerek Paylaş butonuna dokunun ve Bağlantıyı kopyala seçeneğini seçin.

Tarayıcıyı açarak fbdown.net adresine gidin.

Karşımıza çıkan Facebook video indirme sitesinde “Enter Facebook Video Link” yazan yere kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın.

Download butonuna basarak kaliteyi seçin ve ekrana uzun basılı tutun.

Tarayıcı indirme bölümünden videomuzu bulalım ve Kaydet seçeneğine dokunun.

Videonuzu Fotoğraflar uygulamasında Kamera rulosunda bulabilirsiniz.

Özel Herkese Açık Olmayan Gizli Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

Facebook videoları indirmek için yukarıda bulunan yöntemlerle videolarınızı bilgisayarınıza veya telefonunuza kolayca indirebilirsiniz ancak bazı durumlarda Facebook videoları korumalı olduğundan dolayı videoyu bu yöntemlerle indiremiyorsunuz.

 Herkese açık olmayan Özel videoları indirmek için yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle indirmek istediğiniz videonun açıklama kısmında boş bir yere sağ tıklayarak “Sayfanın kaynağını görüntüle” seçeneğine tıklayın.

 • Daha sonra karşımıza çıkan sayfa kaynağı kodlarının tamamını Ctrl + A kullanarak seçin ve Kopyalayın.
 • Kopyaladığımız uzun sayfa kodunu DownloadFacebook.net sitesindeki alana yapıştırın ve karşımıza çıkan bağlantıdan İndir seçeneğine tıklayın.
 • Böylelikle kolayca gizli Facebook videosunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Facebook videolarını veya gizli videoları Windows, Mac Bilgisayarlarınıza veya Android, iOS cihazlarınıza nasıl indireceğinizi anlattık. Eğer takıldığınız kısımlar olursa alt tarafta yorum kısmından yardım isteyebilirsiniz.

Daha fazla oku: Reels Video İndirme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.