TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

0

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Operatörlerde gizli numara açma ve kapatma işlemleri için her GSM operatörünün farklı yolları vardır. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi büyük şirketlerin kedilerine özel mesaj ya da arama yollarıyla gizli numara açma kapatma yöntemlerini sizlere açıklayacağız. Gizli numaralardan gelen çağrıları görünce ister istemez bir güvensizlik ortamı oluşuyor karşı taraf kim ve arayan kimliği bilmediğimiz için gizli numaralardan çağrı gelince açmamayı tercih ediyoruz.

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

GSM operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız  ona uygun olan yöntemi uygulayarak telefonunuzu gizli aramalara açabilir ya da kapatabilirsiniz. Arama ayarları ile bunu kolaylıkla yapabileceksiniz, kapatma işlemi sonrası arama yapmak isterseniz hattınızı gizli numaralara kapattığınız için doğal olarak siz de başka bir numarayı arayamadığınız gibi dışarıdan başka bir numara da sizi gizli numara olarak arayamayacaktır. Ya da açtığınızda gizli numaradan gelen çağrıyı cevaplayabilir arayabilir ve gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? sorularının cevaplarını yazımızda detaylıca veriyoruz.

Vodafone Bilinmeyen Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone gizli numaraya açma ve kapama işlemleri nasıl yapılır gelin adım adım gösterelim. Özel numaraya kapama ve açma  işlemi için iki farklı yöntem bulunuyor. Tanımadığınız birini arayacak ve sadece tek bir görüşme için telefon numarasını gizlemek istiyorsanız gizli arama ile geçici numara gizleme yapabilirsiniz. Vodafone gizli numara açma kapama yöntemleri şunlardır:

Arama ekranınıza gelin gizli numara açma ya da kapatma yapmak için telefonunuzun arama ekranına #31# simgelerini tuşlayıp arama yaparak devam edin. Bu yöntem yalnızca tek arama için geçerli olacağını söyleyelim.

Android telefon ayarları ile gizli numara açma ve kapatma yapmak için arama bölümüne gelip seçeneklere tıklayın, buradan arama ayarlarından ek ayarlara gidin. Arama kimliği bölümüne gelip numarayı gizle seçeneğini işaretleyip gizli numara kapatma yapabilir ya da numarayı gizle bölümünün yanındaki onayı kaldırıp gizli numaradan çıkabilirsiniz.

IOS için gizli numara açma kapatma için telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Ayarlarda telefon bölümüne gelip arama ayarlarına giriş yapın. Burada numaramı göster seçeneğine tıklayın bu kısma tıkladığınızda numaranız gizlenecektir.

Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli numara açma kapatma yapabilmek  için telefon ayarlarınızı değiştirebilir, arama ekranından tek görüşme için açma ya da kapatma yapabilirsiniz.

Tek bir arama için telefonunuzun arama ekranına #31# yazıp ara tuşuna basın.

Android için telefonunuzun arama bölümüne gelip seçenekler> arama ayarları>ek ayarlar>arayan kimliği >numarayı gizle yolunu izleyerek gizli numarayı açma ya da kapatmayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

IOS için ayarlar>telefon>aramalar>numaramı göster yolunu izleyerek telefonunuzu gizli numaralara açma ve kapatma yapabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom için arama ekranından tek seferlik açma ve kapatma yapabilir ya da Türk Telekom hattınızı gizli numaralar için tamamen açıp kapatabilirsiniz.

Android için telefonunuzun arama bölümüne gelin. Seçenekler bölümüne giriş yapın. Arama ayarları kısmına tıklayın. Ek ayarlardan arayan kimliği bölümüne giriş yapın. Numarayı gizle seçeneğine tıklayarak telefonunuzu gizli numaraya kapatabilir ya da  gizli numaraya açabilirsiniz.

IOS için telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin. Telefon kısmından arama ayarlarına girin. Numaramı göster seçeneğini göreceksiniz buraya tıklayarak telefonunuzu gizli aramalara açabilir veya kapatabilirsiniz.

Türk Telekom hat ayarları ile  gizli numaralara açma veya kapatma için;

Türk Telekom kullandığınız telefonunuzun arama bölümüne girin. Arama ekranına *123# yazın ve arama tuşuna basın. Bu arama sonrası eğer telefonunuz gizli numaralara açık ise tamamen kapanacaktır.

Neden Gizli Numara Olarak Arama Yapamıyorum?

Gizli  arama yapabilmeniz için karşı tarafın gizli numaradan yapılan aramalara izin vermiş olması gerekiyor. Karşı taraf, gizli numaradan yapılan aramaları engellemiş ise, aramanın mümkün değildir. Bu gibi durumlarda numara gizleyerek arama işlemi yapılamaz.

Vodafone Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone hattı abonesiyseniz size gelen gizli numara yöntemiyle yapılan aramaları engelleyebilirsiniz. Vodafone bunun için abonelerine farklı imkanlar sunuyor. Online Self Servis hizmeti üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz bu hizmeti, hızlı bir SMS göndererek de yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzun “Mesajlar” bölümüne girin.
 • Yeni Mesaj” ekranını açın.
 • Metin bölümüne “GIZLI AC” yazın.
 • Göndereceğiniz numara bölümüne “7046” numarasını girin.
 • Mesajı gönderin.

Bu mesajdan sonra telefon numaralarınız gizli numara aramalarına kapanacaktır. Bu hizmeti iptal etmek isterseniz, aynı mesajı aynı şekilde göndermeniz yeterli olacaktır.

Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell, aboneleri için bir çok hizmeti sunduğu gibi gizli numaralar konusunda da kullanıcılarını düşünüyor. Hiç beklemediğiniz bir anda gelen, rahatsız edici ve tehditkar olabilecek gizli numara aramalarını engellemek isterseniz, aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

 • Telefonunuzun “Arama” bölümüne girin.
 • Arama ekranına *253# simgelerini tuşlayın.
 • Aramayı gerçekleştirin.

Bu aramayı yaptığınız zaman hattınız artık gizli numara aramalarına kapalı olacaktır. Bu hizmeti kapatmak isterseniz, aynı işlemi tekrar yapmanız yeterlidir.

Türk Telekom Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom da diğer GSM operatörleri gibi özel hayatın gizliliğine saygı duyuyor ve gizli numara yöntemiyle aranmak istemeyen kullanıcılarına bu hizmeti sağlıyor.

 • Cep telefonunuzun “Arama” bölümüne girin.
 • Gördüğünüz arama ekranına *253# simgelerini tuşlayın.
 • Aramayı gerçekleştirin.

Bu arama sonrası hattınız gizli numara aramalarına tamamen kapalı olacaktır. Bu işlemi ilk yaptığınız zaman telefon numaranız gizli numara aramalarına kapatılacaktır, eğer bu işlemi tekrar yaparsanız da gizli numara aramalarına hattınızı tekrar açmış olacaksınız.

Sizlere Gizli Numara Açma ve Kapama Nasıl Yapılır? Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda konuyla alakalı bütün detayları verdik eğer daha fazla içeriğe ulaşmak ve bizleri takip etmek istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.