TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Gmail Şifresini Öğrenme 2021

0

Gmail şifresini öğrenmek mi istiyorsunuz? Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız, panik yapmanıza gerek yok. TeknoHocam olarak sizlere Gmail hesabınızın şifresini nasıl sıfırlayabilirsiniz anlatacağız. Gmail hesabınızın şifresine erişiminizi kaybettiğinizde Gmail tarafından sağlanan birkaç doğrulama yöntemi ile Gmail hesabınızın şifresine tekrardan erişim sağlayabileceksiniz. Fakat önceden bu ayarları ayarlamadıysanız bu iş biraz daha zorlaşacaktır. Daha önceden Gmail tarafından sunulan doğrulama seçeneklerinden birini ayarladıysanız korkmanıza gerek yoktur. Aşağıda sizler için ‘’Gmail şifre sıfırlama nasıl yapılır?’’ ya da diğer bir deyişle ‘’Gmail hesabı nasıl kurtarılır?’’ sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Gmail Şifresi Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Gmail hesabınızın şifresini sıfırlama işlemi sadece hesabınıza ikincil bir e-mail adresi eklediyseniz kullanılabilir. TeknoHocam olarak aşağıda verdiğimiz adımları sıra sıra ve doğru bir şekilde uygularsanız Gmail Şifre Sıfırlama işlemini basit bir şekilde kısa sürede yapabilirsiniz.

 • İlk adım olarak Gmail.com adresine gidiniz. Gmail.com adresine gittikten sonra giriş kısmında ‘’Şifrenizi mi unuttunuz? Yazısına tıklayınız.
 • Her zaman istemez fakat isterse Gmail e-mailinizi giriş yapınız ve ‘’İleri’’ butonuna tıklayınız.
 • Ardından ekrana Kurtarma e-maili yazısı gelene kadar alt kısımda bulunan ‘’Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğine tıklayınız.
 • Ve göndere tıklayınız.
 • Ekranda açılan bölümde sizden 6 basamaklı bir doğrulama kodu
 • Sizlerden istenen 6 basamaklı doğrulama kodunu öğrenmek için daha önceden ayarladığınız ikincil e-mail adresinize oturum açınız.
 • Ikincil e-mail adresinize giriş yaptıktan sonra gelen maillerin arasında Google’dan gelen ‘’Google Doğrulama Kodu’ başlıklı bir e-mail göreceksiniz. O maile tıklayınız.
 • Mailin içinde sizlere Google tarafından gelen 6 basamaklı doğrulama kodunu 5. adımda bulunan bölüme giriniz ve ileri butonuna tıklayınız.
 • Ardından açılan sayfada Gmail sizlerden yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. ‘’Şifre oluşturun’’ ve ‘’Şifreyi Onaylayın’’ kısımlarının ikisine de daha önceden kullanmadığınız ve sizlere sunulan seçenekler ile yeni bir şifre yazarak ‘’Şifreyi Değiştir’’ kısmına tıklayınız.
 • Ekrana ‘’Oturum Açınız’’ yazısı geldiyse, Gmail şifre sıfırlama işlemi ni başarıyla tamamladınız demektir.

Tüm bu aşamaları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Gmail sizlere daha güvenli bir hesap sağlamak için Kurtarma telefon numarası belirlemenizi ya da Kurtarma e-mailini değiştirmenizi isteyecektir. Gmail tarafından sizlere sunulan bu iki seçeneği isterseniz tekrardan ayarlayabilir ya da Atla seçeneğine tıklayarak Gmail hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Kurtarma E-Postası Olmadan Gmail Hesabına Erişim Sağlama

TeknoHocam olarak yukarı kısımda ikincil e-mail ile Gmail şifre sıfırlama işlemini anlattık. Daha önceden Gmail hesabınıza ikincil bir e-mail ayarlamadıysanız aşağıda verdiğimiz adımları adım adım doğru bir şekilde uygularsanız Gmail hesabınızın şifreni sıfırlayarak tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

 • İlk adım olarak Gmail.com adresine gidiniz. Gmail.com adresine gittikten sonra giriş kısmında ‘’Şifrenizi mi unuttunuz? Yazısına tıklayınız.
 • Her zaman istemez fakat isterse Gmail e-mailinizi giriş yapınız ve ‘’İleri’’ butonuna tıklayınız.
 • Ardından Gmail hesabın sahibinin siz olduğundan emin olmak için sizlerden hatırladığınız son şifreyi ya da bu Google hesabını ne zaman oluşturdunuz gibi sorular soracaktır.
 • Gmail tarafından sizlere yöneltilen sorular arasından doldurabildiklerinizi en doğru şekilde doldurunuz ve ileri butonuna tıklayınız. Ya da farklı bir soru deneyin bağlantısına tıklayarak sizlere yöneltilen soruyu değiştiriniz.
 • Sizlere yöneltilen sorulardan herhangi bir tanesine doğru cevap verdiğiniz zaman başarılı bir şekilde oturum açtınız yazısını göreceksiniz.

2 Adımlı Kimlik Doğrulama ile Gmail Hesabına Erişim Sağlama

Gmail hesabınız için daha önceden 2 adımlı kimlik doğrulama işlemini yaptıysanız, gmail tarafından sizlere yöneltilen telefon ya da email seçenekleriyle doğrulama kodu alarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Sizler tarafından önceden ayarlanan doğrulama seçeneklerine bağlı kalarak Google’dan Sesli Arama, SMS, E-Mail, ya da bir uygulama aracılığıyla doğrulama kodu Sizlere sunulan bu seçeneklerden birini seçerek ileri butonuna tıklayınız.
 • Son 5 gün içinde Gmail hesabınızı kullanıp ikincil bir e-mail belirlemediyseniz, hesabınıza son giriş yaptıktan sonra 5 gün beklemeniz gerekiyor.
 • Yukarı bulunan seçeneklerden birisini doğrulayıp hesabın sahibinin siz olduğunu kanıtladıktan sonra Gmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmek isterseniz şifreyi değiştir bağlantısına tıklayınız.

TeknoHocam olarak sizlere Gmail Şifresi Sıfırlama Nasıl Yapılır?, Kurtarma E-Postası Olmadan Gmail Hesabına Erişim Sağlama, 2 Adımlı Kimlik Doğrulama ile Gmail Hesabına Erişim Sağlama seçeneklerini anlattık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olması durumunda yorumlara yazabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Daha fazla oku: Instagram Hesap Dondurma Nasıl yapılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.