TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Bir Suç Hayatı, The Great Heist!

0

Zamanında pek çoğumuzun oynayıp bıraktığı, kimimizin ise hala oynamaya devam ettiği Popmundo’nun yeni bir perspektifi olarak hayat bulan The Great Heist üzerine konuşacağız. The Great Heist, kısaca TGH, nedir? Nasıl oynanır? Neyi amaçlar üzerine uzun bir yazı olacak, bu yüzden çayınızı kahvenizi alın ve okumaya devam edin. İlk olarak Popmundo evreninden ve buraya nasıl dahil olacağınızdan bahsedeceğiz. 

Pubg mobile uc

Tanıştırayım, Daphnée Abbema(2316951) TGH dünyasındaki kuklamdır kendisi. Ben istersem kola içer, ben istersem biriyle öpüşür ve ben istersem kodese düşer. Tam anlamıyla bir kukla olmakla birlikte oyun üzerinde beni temsil eden tek TGH karakteridir. Her TGH oyuncusunun tıpkı Daphnée gibi sıfırdan oluşturduğu bir karakter vardır. Bu karakterler ile yapabileceğiniz pek çok farklı şey vardır. Maaşlı işlerde çalışmak, PVP’yi aktifleştirip sizin gibi pvp’si aktif insanların üzerinden eşyalar çalmak ya da suç kariyerine giriş yapabileceği bir çeteye dahil olmak bunlardan yalnızca birkaçı. Pek tabii aile kurabilir ya da binlerce arkadaş edinip sosyal panda edasıyla randevudan randevuya da koşabilirsiniz. Ancak bugün işin suç kariyeri kısmına bakacağız.

Bu sayfa çetenize dair her şeyi içeren sayfadır. Eğer suç kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız öncelikle bir çeteniz olmalı. Eğer yetenekleriniz ve ekipmanlarınıza güvenemiyorsanız çetenizin 2 ya da 3 kişi olmasını tercih edebilirsiniz. Zira üzerinizdeki yük bir miktar azalacaktır ve bütün yeteneksizliklerinize rağmen başarılı sonuçlar edinebileceksinizdir. Çete ile birlikte otel, dükkan, kayıt stüdyosu, posta ofisi gibi sıradan soygunlar yapabileceğiniz gibi müze, araştırma merkezi, hastane, karakol soygunu gibi özel haftalık soygunları da yapmayı deneyebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi haftalık soygunları gerçekleştirmek daha zordur ve daha çok yetenek, ekipman ve suç kartlarına sahip olmanızı ister. Bunun karşılığında haftalık soygunlardan daha çok mangır kazanabilirsiniz ve biraz da şansla çok kaliteli suç ekipmanları bulabilirsiniz.

pubg mobil uc kodu

Daphnée yukarıda da göreceğiniz gibi pek çok suç yeteneğini maksimum seviyeye çıkarmış durumda. Tabii ki bunu başarmak çok da kolay olmadı. Temel yetenekleri geliştirdikten sonra kolay soygunları sürekli gerçekleştirerek mangırlar toplayan Daphnée, daha sonra biriktirdiği mangırlarla black marketten yetenek implantı satın aldı. Evet, black market’e gidip “Karışık yükle!” diyip bir anda çilingirlik yeteneği konusunda ustalaşabiliyorsunuz. Harika değil mi? Bu yetenekler soygun esnasında karşılaştığınız engelleri daha hızlı aşmanıza yardımcı olurlar. Zaten kariyer basamaklarının en tepesinde her zaman en hızlı çeteler bulunur. Bu yüzden bütün yetenekleri mükemmelleştirmek isteyeceksiniz.

Daphnée’nin sahip olduğu suç ekipmanları da bu şekilde. Hemen dikkatinizi çekecektir, içlerinde çok fazla “Ma Baker” tagı bulunan eşya bulunmakta. Bu eşyalar haftada bir kez black marketten talep ettiğimiz ücretsiz eşyaları sembolize ediyor. Bu eşyaların kalitesi çok düşük ve gerçekten idareten kullanılacak eşyalar. Zamanla mangırlarımız biriktikçe Blind Man’den mangır karşılığı daha kaliteli eşyalar edinip bu Ma Bakerlardan zamanla kurtulmak gerek. Çünkü varlıkları da yoklukları bir bunların. Evet engeli geçmenize yardımcı olurlar ancak sizi sıralamalarda yüksek seviyelere asla taşıyamazlar.

Suç kariyerinin en random, en kanser ama en olmazsa olmaz öğeleri de hiç şüphesiz ki suç kartlarıdır. Yukarıda Daphnée’nin sahip olduğu kartların bir kısmını görebiliyorsunuz. Açıklamalardan da anlayabileceğiniz gibi, bir kart hakkınızdan vazgeçip Penguen kartını kullanırsanız çetenizde bir suç dehası varmışçasına alarm seviyesini görebilirsiniz. Yine bir kart hakkından vazgeçip Tavşan Ayağı kullanırsanız, yaptığınız eylemlerde daha şanslı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Statik Gürültü, Açıl Susam Açıl gibi kartlar direkt spesifik engelleri hedeflerken, kurşun vakti kartı gibi oldukça stratejik kartlar da mevcut. Mühim olan soygun boyunca kullandığınız 5 kartı en iyi şekilde değerlendirmek ve o soygunu o hafta içinde en hızlı gerçekleştiren çete olabilmek.

 

Son olarak başarılardan bahsedeceğim. Dedim ya önemli olan o hafta en hızlı şekilde o soygunu gerçekleştirmek diye, işte bunu başarabilirseniz bir başarı alırsınız. En hızlı olan 10 çete arasına girdiyseniz yine bir başarı alırsınız ancak birinci olmak kadar havalı değildir. TGH dünyasında hemen hemen her aktivitenin karşılığında bir başarı alırsınız ve bu başarıları profilinizde sergileyebilirsiniz. Daphnée’nin böyle havalı başarıları henüz yok. Ancak ilerleyen zamanlarda olacağından şüphem yok. Dedim ya, bu dünya biraz yavaş dönen bir dünya. Her adımı sindirerek, tadını çıkararak ilerlemek gerekiyor. Eğer siz de yeterince emek verirseniz bir sürü başarınız olacağından şüphem yok. 

TGH ve Popmundo free to play kategorisinde yer alan, türünün en eski ve belki de tek örneği olan oyunlar. Oynamak için ihtiyacınız olan tek şey bir email adresi ve internete bağlanabilme fonksiyonu olan herhangi bir cihaz. Eğer siz de bu eğlenceye katılmak isterseniz thegreatheist.com adresinden kayıt olup kuklanızı üretebilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.