TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Google İşletme Yorumu Nasıl Silinir?

0

Google işletme yorumu Google üzerinden işletme kaydı yapan işletmelere eklenen yorumlara verilen isimdir. İşletmelerin konumları ve bilgileri gibi kullanıcıların yaptıkları yorumlara da buradan ulaşılması mümkündür. Kullanıcılar işletme hakkında beğenilerini ve hoşnutsuzluklarını buradan dile getirir. Bu süreçte sadece onaylanmayan ve beğenilmeyen yorumların dışında saygısız bir şekilde yorum yapılan ve politikaları ihlal eden yorumların kaldırılması sağlanır. Google’a uygunsuz yorumun bildirilmesi sonucunda Google kendi politikalarını ihlal eden yorumların kaldırılmasını sağlayabilir. Ancak yorumların kaldırılması için belirli bir süre beklenmesi gerekir.

Google İşletme Yorumunun Kaldırılması İçin Yapılması Gerekenler

Google işletme yorumu sildirme işlemi için bilgisayardan Google Haritaların açılması gereklidir. Buradan işletmenin bulunması yapılacak olan ilk adımdır. İşletme profilinde yorumlar kısmına tıklanmalıdır. Yorumlar kısmında uygunsuz bulunan ve silinmesi talep edilen yorumun kenarında bulunan diğer kısmına tıklandığında uygunsuz olarak işaretle seçeneği bulunur. Yorumun uygunsuz olarak işaretlenmesi sağlanır.

Ayrıca diğer seçeneğinden ihlal durumları ile karşılaşıldığında yorumu bildir seçeneği seçilebilir. Burada bildirilmek istenen ihlal türünün seçilmesi talep edilir. İşletme profili yönetmek için girilen oturum açıldıktan sonra işletmenin yorumlarından uygunsuz olanın seçilmesi ve uygunsuz olarak işaretlenmesi mümkündür. Google tarafından yorumların kaldırılmasında spam algılama kullanılır. Talep edilen yorumların Google tarafından kaldırılması belirli bir zaman alabilir. Ancak daha sonrasında Google tarafından spam olarak görülmediği takdirde silinmeme ihtimali vardır. Google işletme yorumu silme Google tarafından verilecek onaya göre yapılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.