TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Kripto Paralarda Düşüş Sürüyor

0

Kripto paralarda düşüş durumu bir süredir piyasayı meşgul etmeye devam ediyor. Yükselen faiz oranları ve piyasa düzenleme endişeleri, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıları daha riskli varlıklardan uzaklaştırırken, kripto para birimleri yeni düşük seviyelere devam ediyor.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bugün yaklaşık %5 düşerek üç ayın en düşük seviyesi olan 18.387$’a geriledi. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ether, son 24 saatte %10’dan fazla düşüşle %3 düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 1285$’a geriledi.

Kripto Paraların Etkileri ve Durumları

Kripto para piyasalarını son derece meşgul eden kripto para düşüş durumu, bu coinlerin değerinin ne kadar değişken olduğunu tekrar gözler önüne sermiş oldu. Bu gelişmeler bir kez daha ödeme aracı olup olamayacağı tartışmasını da beraberinde getirmiş görünüyor. Herhangi bir varlığın ödeme aracı şeklinde nitelenebilmesi için değeri noktasında çok fazla değişiklik durumuna rastlanmamış olması gerekli oluyor. Aslında, bu argümanların kripto para birimlerinin ileriye dönük değerini olumsuz yönde etkileme gücü çok yüksektir. Kripto para borsalarının çöküşü sırasında, Binance ve Coinbase gibi iyi bilinen ve güvenilir kripto para borsalarının kesintiye uğraması nedeniyle daha da fazla kullanıcı kaybedilmiştir. Kripto paralar düşüş durumu devam ettikçe de kullanıcı sayısında daha fazla azalmalar gözlemlenmeye başlamış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.