TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Hat İptali Nasıl Yaptırılır?

0

Hat iptali yaptırmak numarasını değiştirmek isteyen kişilerin üzerine kayıtlı hatları iptal ettirmesi durumu olarak düşünülebilir. Kayıtlı telefon hatları e-devlet platformu veya Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom gibi operatörler üzerinden kapatılabilir. Bu aşamada numaramın bağlı olduğu operatöre üzerinden işlem yapmak gerektiğini göz ardı etmemek gerekir.

 

Hat kapatma işlemi için yazılı başvuru yapılmalıdır. Yazılı başvuru gerçekleşmeden hat iptali yaptırılması mümkün değildir. Hat sahibi hattının bağlı olduğu operatöre giderek hattını kapatmak adına yazılı başvuruda bulunmalıdır. Bunun yanı sıra yazılı dilekçeyi e-devlet veya faks yoluyla operatörlere ileterek de hat iptali kapatma başvurusunda bulunabilir.

 

E-Devlet Üzerinden Hat İptali Nasıl Yapılır?

Hat iptal ettirmek çeşitli sebepler dolayısıyla gerçekleşebilir. Ancak telefon hattımı iptal ettirmek isteyen kişilerin yazılı başvuru olmadan bu isteklerinin gerçekleşmeyeceğini unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra hat kapatma işleminin e-devlet platformu üzerinden de gerçekleşiyor olması kullanıcılara oldukça büyük bir kolaylık sağlamış ve işlevsel bir uygulama haline gelmiştir. E-devlet üzerinde hat kapatma işlemi için platform üzerinde bulunan abonelik fesih başvurusu adresine gitmek gerekir. Ardından kişisel bilgileri doğrulamak ve feshedilmesini istenilen aboneliği seçmek gerekir. Bu aşamada hangi sebeple kapatmak istediğinize dair sorular sorulacaktır ve sizin bu soruları cevaplayarak abonelik fesih belgesini imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından fesih işlemi tamamlanmış sayılacak ve belirtilmiş süre içerisinde hat iptali gerçekleşecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.