TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

0

WhatsApp çevrimiçi olarak kullanılan bir uygulamadır. Teknolojinin gelişmesi ile herkesin akıllı telefonlara sahip olması kolay bir hal aldı. Birçok kişi telefonla konuşmak yerine mesajlaşmayı tercih ediyor. Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp dünya üzerinde pek çok kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır. İnternet ile bağlantı kurularak istediğimiz kişiye ulaşmamızı sağlayan bir araçtır.

WhatsApp sadece mesaj yazmak için kullanılan bir uygulama değildir. Her gün farklı özellikler ile kullanıcıya sunulmaktadır. Gelen güncellemeler ile kullanıcılar mesaj yazmanın yarı sıra birbirini sesli ve görüntülü bir şekilde arayabiliyor. Mesaj yazma ekranları üzerinden fotoğraf, video ve gif gönderilebilir. Güncel olarak yenilikleri takip eden bir uygulama haline gelmiştir.

WhatsApp Çevrimiçi Olma Nasıl Kapatılır?

WhatsApp uygulamasında çevrimiçi olunan son saatler görülebilen bir özelliktir. Bu özellik uzun süredir kapatılabilmektedir. Fakat çevrimiçi olduğunuzu diğer kullanıcılardan gizlemek mümkün değildi. Yakın zamanda gelen güncelleme sayesinde artık bu özellikte kapatılabiliyor. Kullanıcılar için birçok avantaj sağlayan bu özellik tercih edilebilir.

WhatsApp çevrimiçi kapatma çok kolay bir şekilde yapılabilir. Kullanıcılar mobil cihazlarından uygulamaya girmelidir. Ayarlar bölümünden gizlilik seçeneklerine ulaşılır. Son görülme ve çevrimiçi sekmesinden, çevrimiçi ayarı kapatılabilir. Bu işlemden sonra hiçbir kullanıcı sizin ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecektir. Aynı zamanda sizde diğer kullanıcıların çevrimiçi olup olmadığını göremeyeceksiniz. Kapatma işlemini belirli kişiler içinde uygulamak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.