TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Hydrafacial ile Dört Dörtlük Cilt Bakımı

0

Hydrafacial uygulaması nedir, uygulama hangi aşamalarda yapılır ve kimler için uygundur içeriğimizden detayları bulabilirsiniz.

Hydrafacial uygulaması bir cilt bakımı yöntemidir. Daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç bir cilt görünümü için düzenli yaptırmak gerekir. Çoğu kişide ortak olarak görülen birçok cilt problemini iyileştirmektedir. Sağlıklı bir cildin temeli temizliktir. Cilt gözeneklerinin temiz olması, cildin kolajen üretiminin sürekli olması ve nemli kalması yaşlanmasını engellemektedir. Günlük hayat ve çevresel etkenler nedeniyle gözeneklerin sürekli temiz ve cildin nemli olması pek mümkün olmamaktadır. Her ne kadar evde kendi cilt bakım ve temizlik yöntemlerinizi uygulasanız da bunlar yeterli olmamaktadır. Profesyonel bir uygulama olan Hydrafacial hakkında quartz klinik uzman doktorları ile konuyu görüştük. Tüm detayları haberimizin devamından okuyabilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Bir cilt bakımı uygulamasıdır. Uygulamanın yapıldığı cihazın cilt tipi hassasiyetine uygun farklı başlıkları bulunmaktadır. Hydrafacial uygulaması cilde herhangi bir zarar vermeden yenileme yapmak için kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde cildin ihtiyacı olan nem, vitamin ve mineraller sağlanmaktadır. Kolajen üretimi desteklenmektedir.

Hydrafacial Hangi Cilt Sorunları İçin Uygulanmaktadır?

Birçok cilt sorunu için Hydrafacial uygulamasını yaptırabilirsiniz. Genel olarak bu cilt sorunlarını sıralayacak olursak;

 • Cilt lekeleri,
 • Cilt kuruluğu yani cildin nemini kaybetmesi,
 • Kırışıklık ve sarkmalar,
 • Akne, siyah nokta sorunları,
 • Aşırı cilt yağlanması sorunu,
 • Gözeneklerin sıkı olmaması,
 • Güneş lekeleri,
 • Cilt çizgileri,
 • Cildin renk tonunun eşit olmaması sorunlarıdır.

Yukarıda yer alan sorunları çözmek için Hydrafacial uygulamasını düzenli yaptırmanızı öneririz. Düzenli Hydrafacial cilt bakımı uygulaması sayesinde cilt sorunlarınızdan kısa sürede kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde kişinin cilt sorunlarını belirlemek için genel bir fiziki muayene yapılır. Bu muayenede ciltte hangi sorunlar var, bu sorunlar neden oluşuyor, herhangi bir ilaç kullanımı var mı gibi öğrenilir. Sonrasında ise uygulamanın aşamaları ve kaç seans yapılması gerektiği kişiye aktarılır. İşlem şu şekilde ilerler;

 • İlk olarak cilt dezenfekte edilip uygulamaya uygun hale gelmesi için temizlenir.
 • Sonrasında ise derin temizleme işlemine geçilir. Uygulamanın ilk evresi cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesidir. Gözenek içerisinde biriken kirler temizlenir. Böylelikle akne, siyah nokta gibi sorunların oluşması engellenir.
 • Sonrasında ise ikinci evre olan asit peeling uygulamasına geçilir. Asit peeling aşamasında özel ve cilde zarar vermeyecek bir solüsyon kullanılmaktadır. Vakum sistemi ile bu solüsyon cilt altına gönderilir. Sonrasında ise vakumlama ile gözeneklerde yer alan birikmiş kirler alınıp uzaklaştırılır.  Asit peeling evresinde amaç ölü derinin soyulması ve atılmasıdır. Böylelikle taze ve sorunsuz deri yerine geçecektir.
 • Sonrasında cilt altına serum gönderilmesi aşamasına geçilmektedir. Burada cildin yenilenmesi ve onarılması için özel bir serum kullanılmaktadır. Bu özel serum sayesinde cilt kaybettiği nemi tekrar kazanır.
 • Son aşama ise LED ışık uygulama kısmıdır. Burada amaç kolajen üretimini arttırmak için hücreleri uyarmaktır. Kırmızı LED ışık sayesinde kolajen hücreleri uyarılmaktadır.
 • Uygulama yaklaşık 35-40 dakika kadar sürmektedir. Bir cilt bakımı olduğu için herhangi bir lokal anesteziye gerek duyulmamaktadır.
 • Uygulama sonrasında günlük hayatınıza hemen dönüş yapabilirsiniz.
 • İlk 24 saat boyunca cildinize herhangi bir bakım ve makyaj ürünü kullanmayıp su değdirmemelisiniz.

Hydrafacial Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erkekler de yaptırabilir mi?

Uygulama için herhangi bir cinsiyet şartı yoktur. Erkekler de cilt sorunları için Hydrafacial uygulamasını gönül rahatlığı ile yaptırabilir.

Uygulama için yaş sınırı var mıdır?

Evet uygulama için yaş sınırı +18’dir. Aile izni ile gençler tarafından ergenlik dönemi içinde cildi arındırmak için iyi bir tedavidir.

Uygulama sonrası iz kalır mı?

Hayır kalmaz. Kızarıklık, yanma gibi durumlar doğal ve geçicidir. Uygulamadan birkaç saat sonra cildinizde herhangi bir kızarıklık veya alerjik durum kalmayacaktır. Uygulama sırasında ölü deri ciltten uzaklaştırıldığı için sonrasında dökülme görülebilir. Bu durum normaldir ve böylelikle ölü deri yerine taze deri geçecektir.

Hydrafacial uygulaması kaç seans yaptırılmalıdır? 

Bu soru kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü herkesin cilt durumu ve sorunları farklıdır. Cilt gözenekleri çok derin dolmuş ve kirlenmiş ise daha fazla seansa gerek duyulmaktadır. Sizler için en uygun olan seans sayısını işlemi yapan doktordan öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Genellikle cildin tamamen sağlığına kavuşması için 4 seans kadar yapılması önerilmektedir. Her seans arasında ise en az 15 gün kadarlık süre olması gerekmektedir.

Hydrafacial Fiyatları

Hydrafacial fiyatları hangi yöntemin hangi cihazlar ile uygulanacağına bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca cildinizin durumu, cilt tipi ve sorunları da önemlidir. Doktor tecrübesi, klinik donanımı ve seans sayısı gibi unsurlar ücret konusunda ciddi değişimler yaratmaktadır.

Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Hydrafacial fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Hydrafacial fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Hydrafacial fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.