TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Hesap Kurtarma

0

TeknoHocam olarak sizlere Instagram Hesap Kurtarma işlemi ile ilgili her şeyi anlattık. Instagram hesabını zı geri almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki yazımızda anlattıklarımızı adım adım doğru bir şekilde uyguladığınızda instagram hesap kurtarma işlemi ni başarıyla tamamlayabilirsiniz.  

Instagram kullanıcıları genel olarak çalınan instagram hesabını nasıl geri alacağını bilmiyorlar. Bu yazımızda çalınan instagram hesabını nasıl geri alabilirsiniz öğrenebileceksiniz. Instagram kullanıcılarının hesapları genel olarak bahis ve çeşitli illegal reklam yapan kişiler veya çeteler tarafından ele geçirilir. Instagram kullanıcılarının organik takipçili hesapları çeteler tarafından birçok çeşidi olan yöntemlerle hesabınızı çalarlar. Bu kişiler veya çeteler instagram hesabınızı çaldıktan sonra hesabınızda herkese açık bir şekilde çeşitli hikaye ve gönderiler paylaşırlar ve arkadaşlarınızı veya takipçilerinizi siz konuşuyormuş gibi dolandırmaya çalışırlar. Ayrıda diğer yandan instagram hesabınıza giriş yapamamanız hesabınızın kesinlikle çalındığı anlamına da gelmeyebiliyor.   

Instagram hesabı çeteler veya kişiler tarafından ele geçirildiğini kesin olarak anlayan instagram kullanıcılarının en kısa sürede savcılığa başvurması gerekiyor. Aksi halde başvurulmazsa kişiler veya çeteler tarafından yapılan dolandırıcılıklar ve yasa dışı paylaşımlar yüzünden sizlerin başı yanabilir. Bu yüzden en kısa sürede savcılığa bildirmek önemli rol oynuyor.

Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlaşılır?

Instagram kullanıcılarının instagram hesabının çalındığını anlaması çok kolaydır. Instagram kullanıcıları instagram hesabına giriş yapmaya çalıştığında ekrana ‘’Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil.’’ bildirisi geliyorsa bu bildiri instagram hesabınının çalındığına veya Instagram tarafından o kişinin hesabının silindiğini anlamına gelmektedir. Ayrı olarak da kullanıcı adı veya şifrenin hatalı girilmesi durumunda ekrana bu bildirisi değil başka bir uyarı gelmektedir. ‘’Üzgünüz, şifren yanlıştı. Lütfen şifreni dikkatlice kontrol et.’’  bildirisi geliyor.  

Instagram silmek istediği hesapları silmeden önce kullanıcısına bir bildiri gönderir. Bu bildiri hem mail hem de instagram uygulaması tarafından sağlanır. Instagram hesabınızın çalındığını anlamanın bir diğer yolu ise instagram hesabınızın bağlı olduğu hesabınızdaki mailleri kontrol etmenizdir. Instagram hesabını çalan kişiler veya çeteler hesabı çaldıktan sonra eski maili silerek yerine yeni mail ekliyorlar. Bu durumda da Instagram tarafından kullanıcıların eski maillerine bu durumla ilgili mail geliyor.  

Instagram Kullanıcılarının Yaptığı Hatalar

Instagramda hesaplarını çaldıran kullanıcıların genel olarak kandığı yöntemler, sahte e-mail veya sahte link üzerinden tıklanarak çaldırırlar. Bu instagram hesap çalma yöntemi ne verilen isim oltalama diğer adıyla da ‘’pishing’’dir. Bu yöntem instagram hesap çalma işlemi yapan hackerler arasında popüler bir işlemdir. Bu yönteme kanan kullanıcılar genel olarak deneyimsiz instagram kullanıcıları olmaktadır. Deneyimsiz instagram kullanıcıları hackerler tarafından gönderilen bu sahte linklere veya e-maillere tıklayarak hesap bilgilerini hackerlere iletmiş oluyor.   

Instagram kullanıcılarının hesaplarını çaldırdıkları diğer bir konu ise Instagram uygulamalarıdır. Instagram kullanıcılarına kolay bir şekilde takipçi kazanabileceğini gösteren uygulamalar ve siteler genel olarak virüs sitelerdir. Bu takipçi uygulamaları ve siteleri, kişi instagram hesabına bu uygulama veya siteden giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerini kaptırması üzerine kişinin instagram hesabını çalmaktadır.

Sosyal mühendislik adıyla da bilinen bu yöntemler hackerler tarafından kullanılmaktadır. Instagram kullanıcılarına ilk olarak hacker DM veya diğer seçenekler aracılığıyla ulaşır ve onu istediği hesap çalma linkine ulaştırır. Deneyimsiz instagram kullanıcısı da bu hatayı yaparak instagram hesabını hackerin eline teslim etmiş olur. Diğer bir benzeri sorun olan Instagram A101 Hediye Çeki Dolandırıcılığı ile de cep telefonlarınızdan +500 TL gibi tutarları harcayabiliyorlar. Instagram hesap çalınma konusunda çok dikkatli olmanızda büyük bir fayda var…   

Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm

Instagram hesabınızı kurtarmak için hesabınızda kayıtlı olan mail adresi büyük bir rol oynamaktadır. Instagram hesabınıza giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız instagram giriş ekranında ‘’Şifreni mi Unuttun?’’ seçeneğine tıklayın. Kullanıcı adı, e-posta veya cep telefonunuzu girerek şifre sıfırlama bilgisi almanız gerekiyor. E-postanızı yazarsanız şifre sıfırlama metni e-postanıza gelecektir. Ayrı olarak da cep telefonunuzu giriş yaparsanız şifre sıfırlama metni SMS olarak cep telefonunuza gelecektir.   

Instagram hesaplarını çalan hackerler genel olarak çaldıkları instagram hesabının mailini değiştiriyorlar. Hackerler tarafından instagram hesabınızın maili değiştirildiğinde sizin mailinize bir bilgilendirme geliyor. Instagram tarafından sizlere gelen bu mailde ‘’hesabını güvene al’’ ya da ‘’değişikliği geri al’’ adımlarından birisini seçerek hesabınızı geri alabilirisiniz.  

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Instagram hesabınızı kurtarmanın son bir yöntemi ise TeknoHocam olarak verdiğimiz aşağıdaki linke tıklamanızdır. Verdiğimiz linkte gerçek isim ve soy isminizi, instagram kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve en aşağıdaki açıklama kısmını iyi ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Gireceğiniz bilgilerden birinin hatalı olması durumunda hesabınızı geri almanız zorlaşır. Yine de verdiğimiz linkteki formu dolduran birçok kişi Instagram politikaları nedeniyle hesaplarını geri alamamışlardır.

Instagram Hesap Kurtarma Linki 2021

TeknoHocam olarak verdiğimiz Instagram hesap kurtarma linki 2021 üzerinden instagram hesabınızı geri aldıktan sonra iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmenizde fayda var. Hackerler tarafından çalınan instagram hesaplarının geri alındıktan sonra kısa bir sürede tekrar çalınma riski olduğu için en kısa sürede iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmelisiniz. Instagram tarafından bizlere sunulan iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirdikten sonra hesabınıza giriş yapılması durumunda cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeden siz veya bir başkası hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapamayacaktır.  

Instagram hesap kurtarma , Instagram hesap kurtarma 2021 veya Instagram hesap kurtarma linki, Instagram hesap kurtarma linki 2021 ile ilgili herhangi bir sorununuz ya da sorunuz olur ise sorununuzu veya sorunuzu yorumlara yazabilirsiniz. TeknoHocam olarak sizlere en kısa sürede yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.   

Daha fazla oku: Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.