TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Backlinks ve SEO ilişkisi

0

Google gözünde içerik, doğrudan web sitesi ve hizmet sunduğu alan ile ilgili bilgi verilmesini sağlayan değerlendirmelerdendir. Başka siteler bünyesinde “buy backlinks for seo” çalışmaları yürüten siteler, bu sebeple avantajlıdır. Çünkü kendilerinin bu hususta mevcut hizmet alanları, konuları ve diğer önemli detayları hakkında Google algoritmalarına bilgiler sunduğunu söylemek mümkündür.

SEO için Backlinks oluşturma süreci, birkaç yıl öncesi durumlar üzerine konuşulduğunda oldukça basit olarak görülmüştür. Oysa 2012 yılı itibari ile gelen güncellemeler, bu durumun özündeki kolaylığı gidermiştir. Örneğin 2012 yılından önce web sitesi sahiplerinin paravan bloglar aracılığı ile backlinks çalışmaları yürüttüğünü söylemek mümkündürç oysa 2012 sonrası sürece bakıldığında bu durumun artık geçerliliğini yitirdiği görülmektedir. Üstelik tam aksine bu durumun sitesi olumsuz etkileyeceğini söylemek dahil mümkündür.

SEO için Backlinks çalışmalarını önemli kılan ise şudur; sitelerin Google gözünde profilleri mevcuttur. Alınan her backlinks çalışması, doğrudan site profiline eklenmektedir. Söz konusu linklerin alındığı sitelerin mevcut sıralamaları ve elde ettikleri trafik oranı ise söz konusu sitenin profilini iyileştirmekte ya da olumsuz etkilemektedir. Alınan linklerin kalitesi yükseldikçe sitenin Google gözündeki sıralaması da yükselmektedir. Bu yönü ile SEO için Backlinks çalışmalarının öneminin fazla olduğunu söylemek mümkündür.

SEO, sitelerin Google üzerindeki sıralamalarını yükseltmenin en temel yoludur. Backlinks alımı ise SEO’yu destekleyen bir işlemdir. Ancak bu hususta bağlam konusuna dikkat edilmelidir. Yani backlink alınan konu ile site arasında bağlantı bulunmalıdır. Örneğin makyaj ürünleri üretimi ya da satışı yapan bir siteye SEO için Backlinks salımı yaparken, işleme konu olan metin ya da fotoğrafın (kısaca içeriğin) doğrudan makyaj üretimi ya da satışı ile ilgili olduğuna dikkat edilmelidir. Aksi durumda spam kaçınılmaz olacaktır.

https://www.drbacklinks.com/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.