TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Mavi Tik Alma Rehberi

0

Bu yazımızda sosyal medya platformlarından Instagram üzerinde mavi tik almanın nasıl mümkün olduğuna değiniyoruz. İşte mavi tik alma rehberi…

Sosyal medya platformlarından Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olarak hizmet göstermeye devam ediyor. Instagram uygulamasında mavi tik almak için herkes tarafından başvuru yapılabiliyor. Profil adınızın yanında yer alacak olan mavi onay işaretini alabilmek için doğrulama sürecine dahil olmanız, başvuru için de aşağıda yer verdiğimiz adımları takip etmeniz gerekiyor.

Instagram mavi tik alma adımları:

İlk olarak Instagram uygulamasına giriniz ve hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında Instagram profilinize giriniz ve sağ üst köşeden Menü butonuna, sonrasında da Ayarlar simgesine girerek devam ediniz ve Hesap yazısına dokununuz. Aşağıya inip Doğrulama İste veya sürüme göre Doğrulama Talep Et yazsına dokununuz. Böylece mavi tik başvuru formu sayfası açılacaktır.

Açılan bölümde kimlik bilgilerinizi tam olarak giriniz. Tam adınızı kimliğinizde göründüğü şekilde yapınız ve sonrasında resmi bir kimlik belgesi yükleyiniz. Ardından Instagram hesabınızı en iyi anlatan kategorinin seçimini yapınız. Sonrasında tanınmış biri olduğunuzu göstermekte olan bağlantıları gönderiniz. Ardından Gönder butonuna dokunup mavi tik başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Instagram üzerinde bazı kriterleri taşıyor olmak mavi tik sahibi olmayı kolay hale getirmektedir. Eğer tanınmış bir kişinin hayran hesabı iseniz bu mümkün değildir. Öte yandan gizli Instagram hesaplarına doğrulama için izin verilmez. Bunun yanında profil resminiz, biyografiniz tam olmalı ve en az bir paylaşımınızın olması gerekmektedir. Profili de gerektiği şekilde doldurmanız önem arz etmektedir. Instagram üzerinde özellikle iyi tanınan veya çok aratılan kişilerin çok daha kolay onaylanacağını belirtmek gerekmektedir. Bu hususta sunacağınız bağlantılar da etkili olabilir. Genel olarak bu unsurları dikkate alarak Instagram onaylı hesap sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.