TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

İos 14 Güncellemesiyle Birlikte Gelen OneDrive Widgeti

0

Microsoft, iOS için OneDrive uygulamasını yeni ekran widgeti ile birlikte yeniledi. iOS işletim sistemli iPhone kullanıcılarının en son kaldığı yerden devam etmelerine yarayan bu özellik aynı zamanda daha önceden OneDrive’a yüklediği anıları da ana ekranda göstererek kullanıcılara güzel bir deneyim yaratacak.

iOS OneDrive Widgeti İle Yeni Anasayfanız

iOS için OneDrive ‘ın yeni widgeti 3 bölümden oluşmakta.

1.Son kullandığınız dosyalar

2.Çevrimdışı durumlarda kullanabileceğiniz dosyalar

3.“Bu günde” Fotoğraflarınız

OneDrive kullanıcılarının kendisini hangi özellikleri için kullanıldığını bildiği için İş ve Eğitim için Kullananlara “günün fotoğrafını” göstermeyecek ve son dosyaları veya yazılarını gösterecektir.

Kullanıcılar artık yeni güncellemeyle birlikte Kök dizini ana sayfada göremeyecek. Artık Kök dizine ulaşmak için “dosyalar” sekmesini kullanmanız gerekiyor.

OneDrive güncellemesi şuan için sadece iPhone ve iPad’ler de kullanılabilir.

Android’e ise bu yıl sonunda gelmesi beklenen özellik ücretli veya ücretsiz tüm hesaplarda kullanılabilecek.

Yeni anasayfa deneyimiyle alakalı olarak Microsoft “Artık cihazınızda iOS 14’ü çalıştırdığınızda, iPhone ana ekranınıza bir OneDrive widgeti ekleyebilirsiniz. Widget, önceki yıllarda bu güne ait fotoğraf anılarınızı görüntüler ve bugün için hiç -Bu günde- fotoğrafınız yoksa, buluta kaydettiğiniz en son fotoğraflarınızı göreceksiniz.” Dedi.

iPhone Ana Ekranınıza OneDrive Widgeti Nasıl Ekleyebilirsiniz?

1.iPhone ana ekrana basılı tutun.

 

2.Sol üst tarafta yer alan + simgesine dokunun

 

3.OneDrive uygulamasını bulun.

 

4.Ana ekranınıza OneDrive Widgeti Ekleyin.

 

iPhone veya iPad için OneDrive yeni özelliği kullanmak için iOS 14 güncellemesi yapmalısınız. Ayrıca Microsoft’un tarayıcısı Microsoft Edge artık bu güncellemeyle birlikte Varsayılan tarayıcı olarak kullanılabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.