TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 10 İçin Ücretsiz Başlangıç Yöneticisi Programları

0

Windows işletim sisteminde başlangıçta açılan programlar Ram kullanımınızı, sistem belleğinizi artırarak yüksek oranlarda harddiskinizi kullanır. Bilgisayarınız açıldığında birçok uygulama ve komut dosyası otomatik olarak açılır ve siz ön yüzde hiçbir şey görmediğiniz halde arka planda bir çok uygulama çalışır vaziyettedir. Windows 10 İçin Seçtiğimiz Ücretsiz Başlangıç Yöneticisi Programları yazımızda bu programları anlatacağız.

Windows 10 İçin Ücretsiz Başlangıç Yöneticisi Yazılımları

Windows işletim sisteminde Görev Yöneticinizi kullanarak başlangıçta başlayan programları devredışı bırakabilirsiniz ancak Görev Yöneticisi sizin bazı uygulamalar ve sistem dosyalarınızı gözünüzden kaçırmanıza sebep olur.

Aşağıdaki ücretsiz programları deneyimleyerek bilgisayarınızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Şimdi ücretsiz başlangıç yöneticisi programlarımıza gelelim.

1.Microsoft İçin Autoruns

Başlangıçta açılan programlarınızı değiştirmek veya düzenlemek için Microsoft tarafından seçilmiş bir program olan Autoruns, kolay kullanımı ve MSCONFIG penceresine benzemesi nedeniyle tercih edilebilecek bir başlangıç yöneticisi programıdır. Uygulamalarınızın yanı sıra tarayıcınızın uzantılarını, sürücüler, winlogon öğeleri, Codecler, Tarayıcı yardımcı nesnelerini ve araç çubuklarını ayrıntılı olarak göstererek işinizi kolaylaştırır.

 

2.WinPatrol

Başlangıç Yöneticisini kontrol etmeniz dışında kayıt defteri anahtarlarının yönetilmesi gibi birçok işlemi yapmak istiyorsanız WinPatrol aradığınız uygulama olabilir. WinPatrol programı kayıt defteri öğelerini düzenleme, kullanıcı hesaplarınızın denetimine, dosyalarınızın yönetimine kısaca çoğu işi yapar ve size bu işlerde kolaylık sağlar. Sade yapısı sayesinde programın kullanımı oldukça kolaydır. Şimdi bu programı denemenizin tam zamanı.

 

3.CCleaner

Bir diğer başlangıç yöneticisi kontrol ve denetim programımız CCleaner. Aralarında en popüler olanlarındandır. Popüler olması programın iyi yönetildiğini ve size yardımcı olacağının anahtarıdır. CCleaner tam olarak başlangıç yönetici kontrol programı olmamasına rağmen herkesçe kullanılabilecek bir program olduğundan buraya ekledik.

 

4.MSCONFIG Cleanup

Windows 10 işletim sistemimizde yer alan Msconfig bize başlangıçta çalışan uygulamalar ve programları devre dışı bırakmamıza izin verir ancak kalıcı olarak silme konusunda yardımcı olamaz. MSCONFIG Cleanup ile başlangıçta otomatik açılan programları devre dışı bırakabilir ve silebilirsiniz. Sizde MSCONFIG’ın işinizi yeterince görmediğini düşünüyorsanız Cleanup versiyonuyla sorunlarınıza kalıcı çözümler getirebilirsiniz.

 

5.Startup Sentinel

MSCONFIG bilgisayarımızda yer alan dahili sistem yapılandırma yöneticisidir. Bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının tamamı bu programı verimli bir şekilde kullanamaz. MSCONFIG kullanmak için bilgisayar seviyenizin biraz üst düzey olması gerekmekte. Sizde kolay bir yöntem arıyorsanız Startup Sentinel programı işinizi görecektir. Kolay arayüzü sayesinde işlemlerinizi basit bir yoldan yapabilir. Listede yer alan programların nasıl çalışacağını kolayca düzenleyebilirsiniz.

6.Glarysoft Quick Startup

Glarysoft Quick Startup adından da anlaşılacağı üzerine “hızlı başlangıç” aracıdır. Bu programla da MSCONFIG’i tam anlamıyla kullanabilen kişilerin kullanması önerimizdir. Arayüzü ve kullanımı diğer 5 programa göre daha zordur. Glarysoft Quick Startup ile karmaşık işlerinizi kolayca halledebilir ve yaptığınız işlemleri kaydederek bir metin belgesine aktarabilirsiniz. Çok fazla sayıda program ile uğraşan kişilerin tercih edebileceği bir ürün olan Glarysoft en güçlü başlangıç yöneticilerinden biridir.

 

7.Hibit Startup Manager

Hibit Başlangıç Yöneticisi, başlangıçta yeni eklenen programları listeden kolayca görüntüleyebileceğiniz, değiştirebileceğiniz ve kaldırabileceğiniz bir programdır. Kapsamlı işlevi sayesinde birçok işinizi halledebilirsiniz. Hibit kullanıcıların doğrudan kayıt defteri yöneticisini kullanmasına olanak sağlar. Kayıt defteri konusunda uzman değilseniz bu program size çok fazla yardımcı olacaktır.

 

8.Autorun Organizer

Autorun Organizer başlangıçta açılan programlarınızı düzenlemek veya devre dışı bırakmak için çok yeterli bir programdır. Başlangıçta açılan programların ve ya sistem dosyalarının ne kadar süre çalıştığını ve sisteminizi ne kadar etkilediğini göstererek size yol gösterebilir. Hangi programları veya sistem dosyalarını kaldırmanız gerektiğine bu programla rahatça karar verebilirsiniz. Autorun Organizer ile bilgisayarınızın hızını artıracak ve hangi programların sizi yavaşlattığını açıkça göreceksiniz.

9.Starter

Windows 10 işletim sisteminde bu tarz işlemlerden pek anlamam ancak bilgisayarımın yine de hızını artırmak istiyorum diyorsanız bu programı indirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Görev yöneticisi, Başlangıç yöneticisi ve hizmet yöneticisini bir arada kullanmanıza olanak tanıyan bu programla kolaylıkla kullanabilir ve bilgisayar hızınızı artırabilirsiniz.

10.LaunchLater

LaunchLater ile Windows işletim sisteminiz oturumunun açılması esnasında sizi yavaşlattığını düşündüğünüz programları erteleyebilir ve önyükleme hızını artırabilirsiniz. Ertelediğiniz programlar veya sistem dosyaları daha sonradan çalışacağı için veriminizi kaybetmemek açısından kullanabilirsiniz.

Başlangıç Yöneticisi araçları ile seçtiğiniz uygulama, program ve sistem dosyalarını tamamen devre dışı bırakabilir, erteleyebilir veya silebilirsiniz. Bu sizin bilgisayarınızın hızlanmasına ve işlemlerinizi daha rahat yerine getirmenizi sağlar.

Yazımı beğendiyseniz paylaşabilir, Sorularınız varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.