TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

iPhone 11 Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

0

iPhone 11 aşırı ısınma problemi pek çok kullanıcı tarafından karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Forumlarda ve destek sayfalarında sıklıkla görülmektedir. Telefonun aşırı ısınması durumunda performansında düşüşler görülebilmekledir. Isınma probleminin pek çok nedeni bulunabilir. En sık karşılaşılan enden arasında kalın kılıf kullanımı ve çok fazla telefon ile oynanması yer almaktadır.

Sahte Şarj Cihazı Kullanılmamalı

iPhone 11 aşırı ısınma problemi arasında sahte şarj cihazı kullanımı yer almaktadır. Orijinal olmayan şarj cihazı kullanılması durumunda cihaz doğru şarj edilememektedir. Bununla beraber cihazda aşırı ısınma gibi pek çok problem ile karşılaşılması mümkündür.

Sıcak Ortam Koşullarından Uzaklaşılmalı

Apple tarafından telefonların belirli sıcaklıklarda kullanımı önerilmektedir. Bu sıcaklılar 0 derece ile 35 derece arasıdır. 40 dereceye kadar çıkan sıcaklıklarda çok sık telefonun kullanılması aşırı ısınmasına neden olmaktadır. Bu noktada telefonun dinlendirilmesi ve çok sık kullanılmaması gereklidir.

Wi-Fi ve Bluetooth Kapatılmalı

Cihazın gün boyu wi-fi ve bluetooth ağlarının açık kalması ile ısınması muhtemeldir. Bu nedenle telefonda ağların kapatılması ve dinlendirilmesi ile ısınma probleminin çözülmesi mümkün olacaktır.

Konum Hizmetleri Devre Dışı Bırakılmalı

Konum hizmetleri ile arka planda birçok uygulamanın çalışması mümkündür. Hem fazla pil tüketimine hem de cihazın hızla ısınmasına neden olduğu için konum hizmetlerinin kapatılması gereklidir.

İOS Güncellemeleri Yapılmalı

iPhone 11 aşırı ısınma sorunu çözümü için gerekli olan güncellemelerin yapılması önemlidir. Yazılım kısmında bir problem olduğunda cihazda ısınma yanında kasma gibi problemler ile karşılaşmakta mümkün olacaktır. En son sürüm güncellemelerinin yüklenmesi gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.