TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Site İçi Seo Nedir?

0

Seo çalışmaları için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Günümüzde Seo çalışmalarının dijital pazarlamada öneminin artmasıyla site içi seo nedir sorusu gündemde olmaya başlamıştır. Site içi seo, web sayfalarını arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme uygulamasıdır. Görünür içeriğin ve HTML kaynak kodunun optimizasyonlarını içerir.

Site İçi Seo Neden Önemlidir?

Google, arama sorgusu için alakalı bir sonuç olup olmadığını belirlemek için web sayfasının içeriğine bakar. Bu sürecin bir kısmı da anahtar kelimelerin aranmasını içerir. Ancak site içi seo uygulamaları için içeriğe anahtar kelimeler eklemekten çok daha fazlası gerekecektir.

Google arama motoru, sorgu esnasında en alakalı sonuçları listeler, bu nedenle de Google algoritması internet sitenin sayfasında yer alan içerikleri tarar. Arama ne ile alakalı ise Google, web sitesinden bu bilgileri tanıyarak sonuç sayfasında yer verir. İçerikler site içi seo için çok önemlidir. Site içi seo hangi sektör için uygulanıyorsa eğer rekabeti arttıracak ve fark yaratacak düzeyde olması sağlanmalıdır. Aksi takdirde web sitesi Google arama motorunda iyi sıralamada yer almaz.

Anahtar Kelimelerin Önemi Nedir?

Anahtar kelimelerin nereye yerleştirilmesi gerektiği gibi teknik optimizasyonları düşünmeden önce, Google’ın sıralamak istediği içeriği oluşturmak gerekecektir. Bunun için de bir hedef kitle anahtar kelimesine ihtiyaç duyulur.  Sektör için en iyi anahtar kelime arayışının yapılması, arama sonuç sayfasında iyi bir sıralamaya sahip olmak için çok önemlidir.

Anahtar kelime ve içeriklerin:

  • Sektör ile yakından alakalı, hedef kitleye odaklı,
  • Eksiksiz,
  • Benzersiz,
  • Açık olması gerekmektedir.

Site içi seo nedir başarılı bir şekilde uygulamak için Google’ın ve arama yapanların görmek istediği türden içerik oluşturmak çok önemlidir. İçeriklerin arama motorunda üst sıralarda yer alması için meta etiketler ve URL’ler gibi teknik faktörleri de optimize etmek gerekecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.