TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı!

0

iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı! Teknoloji devi Apple, iPhone X‘i tanıttığından zamandan beri, iPhone‘larının hemen hemen çoğunda çentikli tasarımı kullanmayı sürdürdü. Bu tasarım, iPhone X‘in telefondaki çerçeveleri kaldırması sebebiyle zorunluluktan doğdu, bu da Apple‘ın öne bakan sensörleri ve kameraları saklamanın bir yolunu bulması gerektiği anlamına geliyordu.

Çentik tasarımı ile yeni modeller çıkmaya  devam ediyor, fakat iPhone 13 ile Apple bu çentik tasarımını biraz daha küçülttü. Bununla birlikte, The Elec‘in yayınlamış olduğu rapora bakarsak, Apple 2022‘de şirketin bir delgeç tasarımına geçeceğini ve iPhone 14 modelleriyle çentiği ortadan kaldırabileceğini iddia etti.

iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı!
iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı!

iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı!

Raporda ki detaylara bakarsak, bu özellik tüm modeller için geçerli olmayacak. Bunun yerine, yalnızca iPhone 14 Pro modelleri için mevcut olması bekleniyor, yani yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max‘i kapsayacak bir yenilik ve normal iPhone 14 bu özelliğe sahip olmayacak . Ekranın Samsung tarafından üretildiği de iddialar arasında yer alıyor, bu konuya şaşırmamalıyız çünkü Samsung dünyanın en büyük OLED tedarikçilerinden biri ve aynı zamanda kendi telefonları için de kullanılıyor.

Bu tasarımın nasıl görüneceği ve Apple‘ın nereye yerleştireceği ve daha da önemlisi Face ID için kullanılan TrueDepth sensörüyle nasıl entegre bir şekilde çalışacağı belli değil, bu yüzden 2022’ye kadar beklememiz gerekecek.

Sizlere bu yazımızda “iPhone 14 Pro Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı!” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.