TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

WhatsApp Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!

0

WhatsApp Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!  Son dönemlerin en popüler konularından biri Meta olduğunu söyleyebiliriz. Meta‘nın eski adıyla Facebook kripto para birimiyle ilgilendiğini ve uygulamalarına bunu entegre etmeye çalıştığını biliyoruz. Şirket daha önce Libra adlı kendi kripto para birimini çıkarma çalışmalarında bulunmuştu, fakat çeşitli engeller sebebiyle bu işte pek de başarılı olamadı ve daha sonra Diem olarak yeni bir adlandırılmaya geçildi.

Meta‘nın sahibi olduğu sosyal medyanın en popüler anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olan WhatsApp kısa bir süre önce ABD’de az sayıda kullanıcıyı kapsayan bir kripto para birimi ödeme özelliği başlatacağını açıkladığı için Meta henüz kripto planlarından vazgeçmediğini görebiliyoruz.

WhatsApp Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!
WhatsApp Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!

WhatsApp Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!

Ödeme sistemi nasıl olacak? Meta‘nın sahip olduğu dijital bir cüzdan olan Novi ile entegrasyonu yapılarak ve ABD dolarına bağlı Paxos Dollar stabilcoin‘i kullanacak, bu da diğer kullanıcılarla kripto para birimi ticareti yapabileceğiniz ve fiyatı hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Bitcoin ve altcoinler gibi diğer kripto para birimlerinin aksine dalgalanıyor.

Kullanıcılar, medya gönderip alacakları gibi kripto para ödemeleri gönderip alabilir ve daha sonra paralarını USD’nin eşdeğer değerinde alacakları bir bankaya çekebilirler. Şu anda özelliği kullanmakla ilgili herhangi bir ücret yok gibi görünüyor ve kullanıcılar istedikleri kadar para gönderip alabilme imkanına sahip olabilecekler.

WhatsApp, para göndermek veya almak için platformunu kullanmaya yabancı değil. Hizmet Hindistan ve Brezilya gibi diğer ülkelerde de mevcut, ancak kripto yerine daha geleneksel para biçimleri kullanıyorlar, bu yüzden bu şirket için bir ilk olacak.

Sizlere bu yazımızda “WhatsApp, Kripto Para İle Ödeme Özelliği Getiriyor!” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.