TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iPhone ve iPad Cihazlarda Kullanılabilecek En İyi Video Düzenleme Programları

0

Bu mobil uygulamalar ile kısa videoları istenildiği şekilde düzenlenmesine faydası olacaktır.

iMovie

Video düzenleme işlemine henüz yeni başlamış olanlar veya biraz da olsa deneyim sahibi olan kullanıcılar için ideal bir mobil uygulama olan iMovie, Apple şirketinin lisanslı bir ürünüdür. iMovie, oldukça basit kullanımı ile kullanıcıları için, düzenleme araçları, proje şablonları, filtreler, geçişler, başlıklar ve dışa aktarım özellikleri dahil video düzenlemek için gereken tüm her şey bu mobil uygulamada bulunmaktadır. Ayrıca, uygulama her kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilinecek düzeyde tasarlanmıştır.

Geliştirici firma: Apple

Splice

Kullanıcılarına, bir sürü düzenleme aracını kullanıcılarının beğenisine sunan oldukça gelişmiş ve kaliteli bir mobil uygulamadır. Renk ayarları, en boy oranları ayarları, video hızının ayarlanması, videoların kırpılması, filtreler, geçişlerin ayarlanması, 4k dahil farklı farklı çözünürlük seçeneklerde kayıt imkanı ve daha bir sürü kullanılabilecek özellik bulunmaktadır. Tüm bu özellikler tamamen ücretsiz bir şekilde uygulama tarafından kullanıcılarına sunulmaktadır. Ayrıca abonelik oluşturularak, ses kitaplığına erişim izni dahil olmak üzere daha birçok özellik kullanılabilir.

Geliştirici firma: Bending Spoons Apps IVS

Clips

Apple firmasının bir diğer video düzenleme programı olan Clips, iMovie programına göre kullanımı biraz daha kolay. Clips programı, Instagram hikayeleri arayüzüne oldukça benziyor ve kısa kısa klipler oluşturulmak için harika bir program. Bu uygulama kullanılarak, animasyonlu başlıklar, güzel efektler oluşturulması ve müzik eklenmesi, düzenlenen fotoğraf ve videoların daha kaliteli olmasını sağlıyor. Ayrıca popüler çizgi film karakterlerinin çıkartmalarının, fotoğraf ve videolara eklenmesine olanak sağlamaktadır. Apple tarafından geliştirilen mobil uygulamalar arasında Clips mobil uygulaması, öne çıkan bazı uygulamalardan bir tanesidir.

Özellikle görsel olarak kullanıcıları memnun eden Clips isimli video düzenleme platformu, eğlenceli ve komik kurgular hazırlanmasında kullanıcılar için nereyse vazgeçilmez bir mobil uygulama olarak nitelendirilebilir.

Geliştirici firma: Apple

Quik

Bu uygulama dünya çapında oldukça tanınan firmalardan biri olan GoPro isimli şirket tarafından geliştirilmiştir. Quik video düzenleme editörü ile videoları, fotoğrafları ve ses dosyalarını oldukça hızlı bir biçimde birleştirme işlemi yapılabilir. İlk olarak klip şablonunun belirlenmesi gerekiyor. Daha sonra ise kullanılacak materyallerin bu uygulamaya yüklenmesi gerekiyor. Bir sonraki adım ise, programa, dosyaların özelleştirilmesi için iznin onaylanması gerekmektedir. İstenilmeyen kısımların kırpılmasından sonra, en boy oranlarının ayarlanması gerekiyor. Başlıklar eklendikten sonra, dosya, filtrelerin uygulanması için hazırdır. Tabi, bu program sayesinde bazı diğer düzenlemeler de yapılabilir. Bu düzenlemeler sonucu ortaya çıkan ürünler, rahatlıkla kullanılabilir.

Geliştirici firma: GoPro, Inc.

InShot

InShot isimli uygulama, fotoğraf ve videoların birleştirilerek düzenlenmesine olanak sağlar. Bu sayede fotoğrafın, videoya eklenmeden önce düzenlenmesine imkan sağlıyor. Bu özelliğe ek olarak, Instagram hikayeleri ve YouTube videoları gibi çeşitli sosyal platformlarda gönderi oluşturabilmek için kullanılabilecek şablonlar gibi bir hizmet sunuyor. Bu program, düzenleyici bir programda bulunması gereken tüm temel işlevlere sahiptir. Bu özellikler; parçaları kes ve yapıştır, metin ekleme ve kontrol hızı gibidir. Bu programın ücretsiz sürümünde, reklamlar ve InShot logosu düzenlenen videoya uygulama tarafından otomatik olarak eklenmektedir. Fakat kaydetmeden önce uygulama tarafından eklenen şeyleri kaldırmak mümkündür.

Geliştirici firma: InstaShot Inc.

Videoleap

Videoleap isimli video düzenleme programı, kullanıcıların ilgisini çekebilecek bazı kendine has özelliklere sahiptir. Bu uygulama, zaman çizelgesinde parmağın hafif bir biçimde kaydırılarak videolar ve anlık görüntüler oluşturulmasını sağlar. Kullanıcılarının hizmetine sunduğu farklı farklı efektleri, filtreleri, geçişleri ve ayarlardan oluşan oldukça kocaman bir arşiv özelliği bulunmaktadır. Bazı seçenekler Premium kullanıcılar için aktiftir. Fakat ücretsiz sürümde de oldukça fazla seçenek bulunmaktadır.

Geliştirici firma: Lightricks Ltd.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.