TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iPhonedan Androide Wi-Fi Şifresi Nasıl Paylaşılır?

0

iPhone’dan Android’e Wi-Fi şifresi nasıl paylaşılır, sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. iPhone genellikle paylaşım konularında sınırlayıcıdır ve kullanıcısının güvenli alan dışına çıkmasını pek fazla istemez. iOS işletim sisteminin kullanıcıyı çoğu durumda engellemesi birçok kişinin hoşuna gitmiyor. Kısıtlayıcı iOS işletim sistemi her ne kadar kulağa hoş gelmese de güvenilirlik isteyen kullanıcılar için önemli bir faktör. iPhone’dan Android telefonunuza herhangi bir şekilde iOS işletim sistemi dahilinde Wi-Fi şifresi paylaşamazsınız ancak bunun yöntemleri mevcut. Nasıl diye soracak olursanız bazı üçüncü parti yazılımlar yani uygulamalar bu görevi sizin yerinize yapıyor.

Wi-Fi şifresi iOS’tan Android’e Nasıl Paylaşılır?

Daha önce belirttiğimiz üzere App Store’dan Wi-Fİ şifrenizi Android bir telefon ile paylaşmak için üçüncü parti bir uygulama indirmeniz gerekiyor. App Store’da mevcut olan Qrafter uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Türk bir yazılımcı tarafından geliştirilen Qrafter uygulaması genel olarak bir Qr kod okuyucusu. Kolay kullanımı, Qr kod oluşturma seçeneklerinin bir hayli fazla olması, Wi-Fi veya Parola gibi gizli metinleri de çözebilmesi nedeniyle bizim tam da aradığımız uygulama. App Store’da 4.7 puan alan Qrafter uygulamasını kullanarak Wi-Fi şifremizi nasıl paylaşacağız hep birlikte öğrenelim.

 Wi-Fi Parola Paylaşımı için Güvenli QR Kodunuzu Oluşturun

İlk önce Qrafter-QR Code uygulamasını indirelim. Uygulama ücretsiz ancak tüm özellikleri kullanmak istediğiniz Pro versiyonu 3.99 ABD Doları. İşletim sisteminizin iOS 12 den yüksek olması gerekiyor ve iPad, iPod gibi tüm cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz.

  • Başlamak için Uygulamayı açın ve en altta Oluştur sekmesine gelin.
  • Oluştur sekmesinde yer alan Kablosuz ağ seçeneğine dokunun.

  • Wi-Fi SSID ve Parolanızı girin.

  • Sağ üst kısımda yer alan İçeriği Önizle butonuna dokunun.

  • Açılan menüde üst kısımda Oluştur seçeneğini seçin.

  • Wi-Fi şifrenizi kolayca güvenli bir şekilde Android cihazınızla paylaşın.
  • Paylaşım yapmak için yine alt taraftaki butonlardan en sol da olan Paylaş butonuna gelin ve istediğiniz seçenekle arkadaşlarınızla şifrenizi vermeden güvenli bir şekilde Wi-Fi şifrenizi paylaşın.

Eğer bir ortamda sadece internet sizde varsa ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşım yapmak istiyorsanız QR kodunuzun resmini kolay görünür bir yere yapıştırarak size sürekli şifreniz sorulmadan basitçe paylaşım yapabilirsiniz.

Wi-Fi şifrenizi kimseye söylemeden basitçe başka bir cihazla paylaştınız. Hepsi bu kadar. Umarım işinize yaramıştır. iPhone’dan Android’e Wi-Fi Şifresi Nasıl Paylaşılır? Rehberimizle ilgili sorularınız varsa yorumlar belirtebilirsiniz.

Daha fazla oku: iOS 14.5’te Uygulamaların sizi takip etmesini engelleme

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.