TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

John Titor Kimdir? Hakkında Bilgiler

0

Bu içeriğimizde John Titor’un kim olduğuna değinecek, zaman kavramıyla ilgili olarak iddialarını ele alacağız. İşte konuyla ilgili detaylar…

Öncelikle John Titor kimdir? Sorusunun yanıtını verebilmek için birkaç unsura değinmek mümkün ancak onun tam olarak kim olduğunu aslında kimse bilmemektedir. Hatta Vikipedi üzerinde kendisinin bir kurgusal karakter olduğu varsayılmaktadır. Peki bunların nedeni nedir?

John Titor zaman yolculuğu yaparak 2036 yılından gediğini söyleyen bir kişi olup, zaman içerisinde hakkında pek çok farklı iddia ortaya çıkmıştır. Efsaneye göre John Titor devlet için zaman yolculuğu projesi üzerinde çalışıyordu. Daha doğrusu bu görev için seçilen bir askerdi. 2036 yılından 1975 yılında IMB 5100 alması için gönderilmişti. Bu bilgisayarla 2036 yılında eski programların debug işini yapması gerekiyor idi. Her ne kadar amacı 1975 yılına gitmek olsada yapılan bir hata sonucu 2000 yılına gitmişti.

Bir blog sayfası üzerinden gerçek isminin farklı olduğunu ancak bunu açıklamasına iznin olmadığını, bu yüzden takma ad olarak John Titor ismini kullandığını belirtmiştir. John Titor web sayfası üzerinde gerçekleşmesi gereken olaylar, kehanetlere yer verilmiştir. Özellikle zaman makinesi ve kullanım kılavuzunun resimlerini göstermesiyle dikkat çekmişti. Yanlışlıklar 2 Kasım 2000 yılında geldiğini belirten John Titor, 21 Mart 2001 tarihinde ise tekrardan 2036 yılına döneceğini söyleyip ortadan kayboldu.

Biriminde 7 zaman yolcusunun olduğunu, zaman yolculuğunun Dünya Savaşı’ndan sonraki dünyayı normale döndürmek için kullandıklarını belirtmesiyle dikkat çekmiştir.
Bu arada John Titor’un bahsettiği IBM 5100 üretilen ilk kişisel ve taşınabilir bilgisayar olup 1975 yılında tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Ağırlığı 24 kilogramdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.