TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Starfield Çökme Sorunu Nasıl Giderilir?

0

Yazımızda Starfield çökme sorununun nasıl giderilebileceğiyle ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara yer vermekteyiz. İşte çökme sorunu giderme yolları…

Starfield video oyununda çökme probleminin neden meydana geldiğine ve nasıl giderilebileceğine dair bilinmesi gerekenlere değinecek olursak; Bunun temel nedenlerinden birisi sorunlu GPU sürücüsüdür. Bu sebeple bilgisayarın video işleme birimi düzgün çalışmamaktadır. Bu gibi sorunları engelleyebilmek için grafik kartınızın sürücüsünü güncellemenizi öneririz. Bunu üreticinizin resmi internet sitesi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Üçüncü taraf hizmetleri nedeniyle bilgisayarın video işleme birimi düzgün kullanılamayabilir ve bu durumda da yine Starfield çökme sorunu kendisini gösterebilir. Mesela antivirüs veya güvenlik duvarının etkin olması durumunda üçüncü taraf hizmetleri çeşitli problemlere sebebiyet verebilir.

Bazen oyun versiyonu eski olduğu durumlarda uyuşmazlık meydana gelerek çökme sorunu meydana gelebilir veyahut oyunun geliştiricisi çökme problemini gideren bir yamayı sonradan yayınlamış olabilir. Dolayısıyla çökme sorunu yaşayan oyuncuların oyun güncel versiyonda değil ise güncellemesini öneririz.

Oyun dosyalarının onarılması

Starfield çökme sorununu engelleyebilmek için oyun dosyalarını doğrulama işlemini yapmanızı ve bunun yanı sıra bozuk olan dosyaların onarılmasını sağlamanızı tavsiye etmekteyiz. Böylece oyununuz daha stabil bir şekilde çalışmaya başlar.

Aşırı ısınma

Starfield çökme problemlerinden biri de oyun esnasında bilgisayarın fazla ısınmasıdır. Bu gibi durumlarda sisteminizde çökme problemi boy göstereceğinden cihazınızın donanımında çalışmayan bir fan olup olmadığını kontrol etmeli, gerekirse parça değişikliğinde bulunmalısınız. Çünkü bazen donanımlar ömrünü tamamladığında da bu sorunlar baş gösterebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.