TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Lewis Hamilton Sonunda Sessizliğini Bozdu

0

Abu Dabi GP sonrası adeta inzivaya çekilen Formula 1’in yıldız ismi Lewis Hamilton sonunda bir paylaşım yaparak sessizliğini bozdu.

Yedi kez Formula 1 şampiyonu olan Lewis Hamilton 2021’in son yarışı olan Abu Dabi’de rakibi Hollandalı Max Verstappen ile puan puana yarışa başlamıştı. Lewis Hamilton yarışın sonlarına kadar lider gidiyordu. Ancak Latifi’nin beklenmedik kazası sonrası piste güvenlik aracı girdi. Bu noktada FIA‘nın ilginç kararı sonrası Hamilton ve Verstappen adeta tekerlek tekerleğe mücade etti ve Verstappen taze lastikleri ile zor da olsa Hamilton’u geçerek dünya şampiyonu oldu. Bu skandal karar sonrası Mercedes takımı adeta delirdi. Çünkü mevcut kurallara göre tüm araçların güvenlik aracı ardında bitiş çizgisini görmesi ve yarışın bitmesi gerekiyordu. Yarışın hemen ardından rakibi Verstappen’i tebrik eden Hamilton daha sonra adeta kayıplara karıştı.

Instagram üzerinden herkesi takipten çıktı. Hiçbir şekilde gazetecilere açıklama yapmadı. Sosyal medya üzerinden tek bir paylaşım bile yapmamıştı.

Tartışmalı yarışma sonrası Mercedes AMG ekibi itiraz etmişti. Daha sonra ise temyize gitmeyeceklerini açıklayarak itirazını geri çekmişti.

Uzun süredir hiç bir açıklama ve paylaşım yapmayan Lewis Hamilton Instagram hesabı üzerinden bir fotoğraf paylaşarak “Gitmiştim. Şimdi ise geri döndüm.” gülerken çekilmiş bir fotoğrafını şu paylaştı:

Bir milyon beğeni alan fotoğraf, hayranları tarafından sevinçle karşılandı. Öte yandan Lewis Hamilton’un Formula 1’e dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor. Öyle ki bir kısım betebet kullanıcıları artık emekli olacağını düşünüyor. Hamilton’un son yarış ile Formula 1 hakemlerine olan güveninin bittiğini tahmin ediyor. Mercedes ise FIA ile yapıcı diyalog kurmak istiyor. FIA’nın Michael Masi’yi görevinden alabileceği başka iddialar arasında.

Hamilton’un geri dönüp sekizinci şampiyonluk için mücadele edeceğine inanan betebet giriş ve büyük skandallardan sonra emekliye ayrılacağını düşünün iki ayrı kitle var.

Formula 1’e dönüşü için henüz bir açıklama yapmayan Hamilton’un yaklaşan testler düşünüldüğünde bir açıklama yapması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.