TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Metodbox Nedir? Metodbox Nasıl Kullanılır?

0

Metodbox Nedir? Metodbox Nasıl Kullanılır? Türkiye’nin koronavirüs nedeniyle başladığı uzaktan eğitim tamamlandı. Bütün okulların kullandığı sistemin yanı sıra Bahçeşehir koleji farklı bir sistem kullanıyor. Bahçeşehir koleji online eğitime katkıda bulunan bir Metodbox adlı bir platform geliştirdi. Bahçeşehir kolejinin yaptığı açıklamaya göre Metodbox, ilkokul (1,2,3,4. sınıflar), ortaokul (5,6,7,8. sınıflar), lise (9,10,11,12. sınıflar) ve üniversiteye hazırlık (11,12. sınıf ve liseden mezun), branş ve sınıf öğretmenleri, okul yöneticileri ve üye öğrencilerin velileri tarafından kullanılabilen, hem mobil sitesi hem web sitesi hem de ANDROİD VE IOS uygulamaları sayesinde, gittiğiniz her yerde bağlanabileceğiniz K12 eğitim platformu olarak bilinmektedir.

Metodbox Nedir?

Metodbox içerisinde anlaşılır ve zengin içerik bulundurmasıyla yayınlandığı günden itibaren çok sevildi ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, soru bankaları, konu anlatımları, çalışma fasikülleri, videolar vb. İçinde binlerce içerik ile öğrencilerin karşısına çıkan Metodbox platformu öğrencilerin anlamadığı ders içerikleri istediği zaman tekrar ve tekrar dinlemelerine imkan sunuyor. Ayrıca Metodbox platformu öğrencilerin hedefleri doğrultusunda, kişiye özel planlar oluşturan bir yapay zekaya sahip. Metodbox öğrencilerin çözdüğü testleri takip eden, öğrencilerin tam olarak anlayamadıkları ve anlamada güçlük çektikleri konuları geliştirmelerini sağlıyor. Metodbox platformu bu yapay zekasıyla öğrencilere büyük bir destek sağlamaktadır.

Metodbox platformu oldukça yoğun bir yapay zekaya sahip. Platform öğrenciyi adım adım takip ederek, öğrencinin çalıştığı konuları ve dersleri, öğrencinin çözdüğü testleri takip eder ve öğrencilerin eksiklerini tespit eder. Öğrecinin çalıştığı konu sonunda ise öğrenciye sunduğu rapor ekranı ile birlikte durum değerlendirmesi yapar ve öğrencinin nerelerde eksiği olduğunu fark etmesine yardımcı eder.

Metodbox platformu sayesinde; Okul yöneticileri öğretmenleri, Öğretmenler Öğrencilerini ve Velilerde çocuklarını takip edebilmektedirler.

Metodbox platformu sadece internet sitesi olarak kullanma imkanının yanı sıra, Android ve IOS platformlarında da uygulaması bulunmaktadır ve akıllı telefonlar ile uyumludur.

Metodbox Yükle

Metodbox nasıl indirilir? Metodbox bilgisayara nasıl yüklenir? Metodbox’a nasıl giriş yapılır? Sorularının cevaplarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki Metodbox yükle ile bilgisayarınıza metodbox’ı kolayca yükleyebilirsiniz.

Metodbox ANDROİD Uygulaması: İndir

Metodbox IOS Uygulaması: İndir

Metodbox Web Sitesi: Giriş

Metodbox Faydaları Nelerdir?

  • Konu anlatım videoları, testler ve çözüm videoları ile öğrenciye zengin bir içerik sağlar.
  • Kişiye özel analizler ile gelişim takibi yaparak öğrencinin eksiklerini göz önüne serer.
  • Öğrencinin canlı derslerini hatırlatır ve unutmamasını sağlar.
  • Sınıf seviyelerine, okullara özgü dersler ve renkler ile ekranı özelleştirebilme imkanı sağlar.
  • Web sitesi, mobil sitesi, ANDROİD ve IOS uygulamaları sayesinde ulaşımda kolaylık sağlar.
  • Tükçeİngilizce dil tercihleri, Metodbox asistan yardımı ve kullanımı basit arayüzüyle kullanıcıları zorlamaz.

Öğrenciler İçin Metodbox

Her geçen yıl öğrencilerin nasıl bir özellikte olduğunu ve uygun eğitim-öğretim ortamının nasıl olduğunu bilmek gerekiyor. Günümüzde öğrenciler öğretim sürecinde, metin, grafik, şekil, resim, animasyon, video, ses kaydı ile zenginleştirilmiş öğretim ortamı istemektedirler.

Öğrenci ihtiyaçlarını merkeze alarak Metodbox (anaokulu ve 1-12. Sınıflar) ve Metodbox Junior (anaokulu ve 1-4. Sınıflar) seçenekleriyle hizmet sunulmaktadır. Metodbox öğrencileri, ders, konu ve üniteler ile uyumlu testlere kolaylıkla ulaşabilir. Çözdüğü testlerden sonra Metodbox tarafından yapılan analizler ile eksiklerini çok rahat bir şekilde görebilir.

Metodbox üzerinden konu anlatımları ve farklı zorluk seviyelerine göre soru çözebileceği, zorluk seviyelerine göre ödevler yapabileceği, sınıflarındaki öğrencilerin durum değerleri hakkında bilgi alabileceği, konuları kendi başına tekrar edebileceği bir uygulamadır. Bunun yanında öğrenciler kendini değerlendirebilir eksikliklerini tespit edebilirler. Akıllı tahta uygulaması üzerinden kaçırdıkları veya öğrenmede güçlük çektikleri derslerdeki konuları kendi başlarına takip edebilecekleri verimli bir uygulama. Ayrıca Metodbox öğrencileri; ders ve etkinlik takvimlerini günlük, haftalık veya aylık olarak görüntüleyebilir, etüt ve ödevlerini takip edebilir ve aldığı bildirimler ile etüt, ders veya sınav duyurularını takip edebilirler.

Bu sebepten öğrenciler için Metodbox, öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak elinden gelen en iyi hizmeti öğrencilere sunmaktadır.

Öğretmenler İçin Metodbox

Her geçen yıl öğrencilerin özelliklerinin değiştiği gibi yeni nesil öğrencilerle birlikte öğretmenlerinde rolü değişmektedir. Yeni nesil öğretmen eğitim-öğretim sürecini planlar, ders anlatırken birçok öğretim araçlarından faydalanır ve öğrencilere rehberlik ederek onlara elinden geldiğince iyi bir eğitim-öğretim süreci sunar. Öğretmenler ayrıca eğitimleri metodbox uygulaması üzerinden interaktif şekilde anlatabilirler. Öğrencilerin seviyelerine göre ödev gönderebilir etüt yapmalarını kolayca sağlayabilir.

Bu sebepten öğretmenler için Metodbox, yeni nesil öğretmenlere yardımcı olarak bir ortam desteği sunar.

Yöneticiler İçin Metodbox

Her geçen yıl öğrencilerin ve öğretmenlerin özellikleri ile birlikte Okul yöneticilerinin de özellikleri değişmektedir. Okul yöneticileri, mikro ve makro düzeylerde eğitim-öğretim süreçlerini izleyebilmek, öğretmenlere ve öğrencilere rehberlik edebilmek için sürekli değişen bu sistemin bilincinde olmalı ve birleştiricisi olmalıdır. Medotbox’un takip sistemleriyle; okul yöneticilerinin sorumlu olduğu okulun/okulların Medotbox kullanım bilgilerini incelebiliyor. Ayrıca verilen ödev ve etütleri de inceleyebiliyorlar. Okul yöneticileri için Metodbox ile öğrencilerin test sonuçlarına ulaşabiliyor ve analiz yaparak akademik gelişmelerini izleyebiliyor.

Bu sebepten yöneticiler için Metodbox ile Okul yöneticileri eğitim-öğretim sürecin adım adım planlayabilir ve takip edebilir.

Veliler İçin Metodbox

Yeni nesil öğrenciler özellikleri ile birlikle yeni nesil veliler de özelliklerini değiştirir. Metodbox sayesinde yeni nesil veliler, öğrencilerinin eğitim-öğretim sürecini yakından takip edebiliyor, velisi oldukları öğrencilerin gelişimini izleyebiliyor ve bu süreç hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Ayrıca yeni nesil veliler, öğrencisinin hesabına giriş yaparak, sınav sonuçlarını görebilir ve detaylı analiz edebilir, öğrencinin çözdüğü test sonuçlarına ulaşabilir, sınavlarını ve testlerini eski sonuçlarıyla karşılaştırabilir ve öğrencinin akademik gelişimlerini izleyebilirler.

Bu sebepten veliler için Metodbox, yeni nesil velilerin eğitim-öğretim sürecini yakından takip edebilmeleri için bu desteği sağlıyor.

Stoys Uygulaması Nedir?

Stoys uygulaması yenilikçi sistemiyle, eğitim kurumlarının eğitim ve yönetim işlemleri başta olmak üzere koordine gibi tüm işleri kolayca yapabileceğiniz servis tabanlı okul yönetim sistemi uygulamasıdır.

Daha fazla oku: Eba Uyumlu Tablet Önerileri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.