TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Mini-LED Ekranlı iPad Pro 12.9 inç Bu Ay Sonunda Piyasaya Sürülecek

0

Tayvanlı dokunmatik panel ve ekran üreticisi GIS, Digitimes’in bugün yayınlanan raporunda Çin de ki fabrikasında Mini-Led ekranlı iPad Pro ve yeni modeller için üretim sahası açıyor.

Bazı kaynaklar Mini-LED ekranlı yeni bir 12.9 inç iPad Pro’nun Çin’in Chengdu kentindeki üretim tesisinde GIS tarafından üretileceğini ve Mart ayı sonunda piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Tüm bu duyumlardan yola çıkarak yeni Mini-LED ekranlı iPad Pro’nun biz teknoloji severlerle en geç Nisan ayında Apple tarafından duyurulacağını söyleyebiliriz.

Retina ekrandan farklı bir yöne evrilen yeni iPad Pro 12.9 inç boyutunda ve LCD ekrana sahip olacak. Daha yüksek parlaklık, gelişmiş kontrast oranı ve diğer iyileştirmeler için Mini-LED arka aydınlatma ile gelecek. 11 inç iPad Pro’nun da yeni modelle birlikte güncellenebileceği konuşuluyor.

Yeni iPad Pro 12.9 inç modeli 11 inçlik Pro modelinden daha hızlı bir işlemci yongası olan A14X i kullanacak. Hücresel veri için ise 5G ağlarını destekleyecek. Daha önceki yıllara baktığımızda Apple Mart aylarında güncellemeler ve yeni ürünleri duyurmayı ihmal etmiyor. Apple 2020 yılının Mart ayında bildiğimiz üzere iPad Pro serisini A12Z bionic işlemci çipi, ultra geniş açılı kamera ve LiDAR tarayıcı ve daha iyi ses veren mikrofonlarla güncellemişti.

Çinli bilgi topluluğu “Kang” geçtiğimiz günlerde Apple şirketinin 23 Martta bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını ve yeni iPad Proyu basın bülteniyle duyurabileceğini öne sürdü. 2021 Mart güncellemesinde diğer söylentiler ise Apple’in uzun süredir beklenen AirTags izleyicileri, yeni Apple TV ve yeni AirPod’lar.

iOS 14.4 Sürümünde Uygulama Simgelerini Değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.