TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Mobil Uygulamalar Neden Kullanılıyor?

0

Mobil uygulamalar web sitelerinden daha hızlı çalıştığı ve istenen eylemleri tek bir yerde toplayıp kolayca kullanım olanağı sunduğu için avantajlıdır. Bunun yanında özellikle markalar için mobil uygulamaya sahip olmak marka imajının artması açısından da yarar gösterir. Mobil uygulamalar ile hedef kitleye ulaşmak daha kolay olduğu gibi aynı zamanda bildirimler sayesinde de etkinlik, kampanya, güncel içerikler ve indirim gibi aktiviteleri de kolayca duyurmak olanaklıdır. Bunun yanında dijital pazarlama aracı olarak da markalar açısından mobil uygulamalar önemli yarar gösterir. Ürün ve hizmet satışı yapan e-ticaret platformlarının mutlaka uygulamaya sahip olması gerekir. Çünkü telefon veya tablet kullanıcıları web sitesi yerine uygulama üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir.

Mobil Uygulama Avantajları

Ayrıca web sitesi üzerinden işlem yapmak mobil cihazlarda yavaşlık, takılma, donma gibi sorunlara da yol açabilmektedir. Mobil uygulamalar kullanım avantajları ile bu türden sorunların da önüne geçerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak açısından yararlı olur.

Sadece e-ticaret platformları için değil aynı zamanda diğer web siteleri, kuruluşlar veya bireyler için de mobil uygulamalar avantajları beraberinde getirir. Hemen hemen her konuda geliştirilecek olan uygulamalar sayesinde uygulama sahipleri abonelik sistemi başlatabilir veya uygulamalarının içinde yer alan reklamlar üzerinden kazanç da sağlayabilir. Aynı şekilde uygulama belirli bir değere ulaştıktan sonra önemli tutarlar üzerinden kazanç da sağlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.