TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

MSİ Laptop Sıvı Teması

0

Teknolojik aletlerimize sıvı dökülmesi herkesin başına gelebilecek olaylardandır. Özellikle telefon, laptop gibi hassas cihazlar da bu durumun oluşması hepimizin korkulu rüyasıdır. Laptop sıvı temasın da sakin olmanız çok önemlidir. Bu durumla karşılaştığınız da Msi Servisinizden hemen destek almanız gerekmektedir.

Yaşanan sorundan sonra cihazın beklemesi bilgisayarda düzeltilemeyecek sorunları beraberinde getirebilmektedir.

Laptop Sıvı Teması Sonrası Yapılması Gerekenler

Dizüstünün sıvı temasından sonra öncelikle cihazın kapatılması ve elektrik prizinden çekilmesi gerekmektedir. Daha sonra, cihazın tüm bağlantıları çıkarılmalı ve laptop kurutma işlemi için bir hava torbasına yerleştirilmelidir. Laptop, bir gün boyunca bu şekilde bekletilmeli ve daha sonra kontrol edilmelidir.

Eğer Msi laptop’un çalıştırılması mümkün değilse, Msi Teknik Servise götürülmesi gerekir. Eğer laptop’un çalıştırılması mümkünse, ancak sıvı temasından dolayı bazı sorunlar yaşanıyorsa, sistem geri yükleme işlemi yapılması gerekebilir. Laptop sıvı teması sonrasında yapılması gerekenlerin tam listesi şu şekildedir:

  • Laptop’un elektrik prizinden çekilmesi ve kapatılması önerilmektedir.
  • Tüm bağlantıların çıkarılması
  • Dizüstünün hava torbasına yerleştirilmesi
  • Dizüstünün bir gün boyunca bekletilmesi gerekmektedir.
  • Laptop’un kontrol edilmesi ve çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Eğer laptop çalışmıyorsa, bir bilgisayar teknisyenine götürülmesi gerekmektedir.

Bu işlemlerle birlikte laptopunuz çalışmıyorsa vakit kaybetmeden profesyonel teknisyenlerden yardım almanız gerekmektedir. Profesyonel olmayan kişilerden yardım alındığında bilgisayarınız da istenmedik durumlarla karşılaşma ihtimaliniz olabilir.

MSİ Laptop Sıvı Teması

Arızalı Msi bilgisayarlarınızın tamiri, onarımı ve bakımı gibi birçok işlemlerde sizlere hizmetler sunmaktayız. Cihazınızı Msi Teknik Servisimize isterseniz elden teslim edebilir, isterseniz de anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz bir şekilde bizlere ulaştırabilirsiniz.

Laptoplarınız bize ulaştığında ilk olarak arıza tespiti yapmaktayız. Böylelikle bilgisayarınızda başka sorunlarında olup olmadığını anlamış oluruz. Eğer sorun varsa sizleri arayarak bilgilendirme yapmaktayız. Sizlerden gerekli işlemler için onay aldıktan sonra, uygulamamıza başlamaktayız.

Msi Servis ekibimiz 15 yıldır profesyonel ekip arkadaşlarıyla birlikte bilgisayar teknolojileriyle ilgili işlemler yapmaktadır. Sıvı teması gibi bilgisayarlarla ilgili sorunları çözmekteyiz. Yaptığımız çalışmaları görmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.