TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Netflix En Iyi 7 Korku Filmi 2021

0

Netflix En Iyi 7 Korku Filmi 2021’i sizler için değerlendirdik. 2021 yılında sevilen klasiklerden olmaya başlayan Netflix film ve dizi platformunda yayınlanan en iyi korku filmlerine hızlıca bir göz atalım.

Çocuk Oyunu 2


Katil bebek Chucky, Çocuk oyunu 2 ile korku filmlerinde zirveye ulaştı. Uzun süredir devam eden serideki ikinci film, ilkine göre daha canlı ve daha zekice düşünülmüş. Chucky’nin alaycı kişiliğini daha fazla belirginleştiren yapım korku filmi izlemek isteyenlerin bir numarası.

Genellikle korku filmlerinin bazı bölümlerinde işler komediye kaçıyor ancak Chucky, genç Andy’i ve Andy’nin yeni koruyucu ailesini takip ederken bir an bile ciddiyetinden ödün vermiyor. Çocuk oyunu 2 ilgi çekici derecede hastalıklı mizah anlayışıyla filmin dekorunu dengeliyor.

Tür: Korku Filmi

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +18

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

Evdeki Hayalet


Yazar ve Yönetmen Oz Perkins’in Evdeki Hayalet isimli daha başlığından itibaren ürkütücü olmaya yetiyor. Filmi izlerken sürekli olarak bir rahatsızlık duygusu oluşuyor. Ruth Wilson’ın yazarın en ünlü romanında tasvir edilen gerçek trajik olayların yeri olabilecek bir evde yaşlı bir yazara bakan bir hemşireyi canlandırıyor.

Evde ölen bir kadının hem hemşiresi hem de hayaleti, çoğunlukla boş odaların arasında sürüklenir, ruhları iç içe geçer ve Perkins izleyicileri ağır ve sürekli bir korku atmosferine kaptırır.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +16

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

The Perfection


Allison Williams ve Logan Browning, Richar Shepard’ın kıvrımlı, aşırı psikolojik korku filmi The Perfection’da düello yapan çellistleri canlandırıyor. Hem Charlotte hem de Lizzie giderek şiddetlenen rekabetlerini kışkırtan aynı katı ve talepkar öğretmenin öğrencileridir. Shepard, birçok olay örgüsüyle beklentilerle oynuyor ve izleyiciyi, birbirlerine acımasızca eziyet etseler bile, karakterlerin gerçek ilişkileri hakkında tahmin yürütmeye devam ediyor.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +18

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

His House


Güney Sudan’dan bir çift mülteci, travmatik anıların yanı sıra Londra’da hükümet konutlarına yerleştiklerinde ülkelerinden yanlarında gelen kötü bir ruhla boğuşuyor. His House geleneksel perili ev tuhaflığı travma ve yerinden edilme üzerine bir meditasyonla harmanlanarak tanıdık bir hikaye türüne ilgi çekici ve rahatsız edici yeni bir soluk getiriyor.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +16

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

Sessiz


Popüler Netflix global dizilerinden The Haunting of Hill House’un yönetmei Mike Flanagan, işitme engelli bir kadının (Kate Siegel) amansız bir davetsiz misafirle savaşmasını konu alan gergin, ev işgali gerilimi Sessiz’in hikayesini yazdı. Flanagan ustaca bir şekilde ana karakterin sağırlığını gerilimle birleştirerek, hayatı için savaşırken izleyiciyi karakterin yerine koyuyor.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +18

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

Davet

Karyn Kusama’nın The Invitation filminde bir akşam yemeği partisi çok ters gidiyor. Ev sahibi herkesi sadece yemek yemeye ve sohbet etmeye mi davet etti, yoksa garip bir tarikatın kıyamet kehaneti ile ilgili daha kötü bir sebebi mi var? Ürkütücü film, yoğun çatışmalara ve şiddete yol açmadan önce bu olasılıklarla dalga geçiyor.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +18

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

Sanal Üstü


Tüm bir hikayeyi yalnızca bilgisayar ekranındaki görüntüler aracılığıyla tasvir etmek kulağa saçma bir fikir gibi gelebilir. Ancak akıllıca, karmaşık bir şekilde tasarlanmış korku filmi Sanal üstü mezarın ötesinden intikam almak için hedeflenen bir grup gencin temel ama etkili hikayesiyle karşınıza çıkıyor. Film, karakterlerinin çevrimiçi yaşamlarını mükemmel bir şekilde yakalarken aynı zamanda tatmin edici ve korkutucu bir hayalet hikayesi sunar.

Tür: Korku Yetişkinlik düzeyi: +18

Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.