TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Operatörlere Göre Sesli Mesaj dinleme nasıl yapılır?

0

Türkcell, Türk Telekom, Vodafone, Bimcel, ve PTTcell operatörlerinde sesli mesaj dinleme nasıl yapılır? Tüm sesli mesaj dinleme kodları aşağıda verilmiştir.

Sesli Mesaj Nasıl Dinlenir?

Her telefonda sesli mesaj dinleme özelliği aktif olmayabilir. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken sesli mesaj dinleme özelliği aktif olup olmadığı kontrol etmektir. Sesli mesaj dinleme özelliğinin aktif hale getirilmesi, iOS ve Android telefonlarda farklılık gösterebilmektedir. iPhone sesli mesaj nasıl dinlenir?  iPhone cihazlarda sesli mesaj dinleme özelliği hattın bağlı bulunduğu operatör üzerinden aktif hale getirilebilmektedir. Sesli mesajların dinlenmesini sağlayan operatörlerin bu hizmeti tamamen ücretsizdir. Silinen sesli mesajlar ise geri getirilmesi mümkün değildir. Sesli mesaj göndermek varsa tarifeler üzerinden ücretlendirilir. Sesli mesajlar genellikle belirli bir süre sonra otomatik olarak silindiği için, sesli mesaj geldiği tarihten itibaren 7 gün içerisinde dinlenmesi gerekmektedir. Bazı operatörler   müşterilerinin, sesli mesajlarını başka bir akıllı telefon kullanarak dinleyebilmesine olanak sağlıyor. Yurt dışında sesli mesajları dinlemek ücrete tabidir. Nedeni ise; yurt dışı bağlantılı aracı şirketler tarafından sesli mesajların iletilmemesidir. Sesli mesajların alınmak istenmemesi durumunda ise; sesli mesaj engelleme hizmetinden yararlanma hakkı kullanılabilir.  

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme Nasıl Yapılır?

Türkcell adı verilen operatörde sesli mesajları dinlemek için aranması gereken numara 7532. 7532 aranarak hiçbir ücret ödenmeden gelen sesli mesajlar kolaylıkla dinlenebilir. Ancak sesli mesaj alım hizmetinin aktif olmasına dikkat edilmelidir. Sesli mesaj dinlendikten sonra eğer daha fazla detay istenirse, 5 rakamını tuşlayarak mesajın hangi numara tarafından gönderildiği, hangi saatte ve hangi tarihte gönderildiğinin öğrenilmesi mümkündür.

Türk Telekom Sesli Mesaj Dinleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom sesli mesaj dinleme işlemi tamamen ücretsizdir. Ancak sesli mesaj göndermek için 0,79 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.

Türk telekom sesli mesaj numarası 999 aranarak sesli mesajları ücretsiz bir şekilde dinlemek mümkündür. Türk Telekom, kullanıcılarına mesajları dinlemek isteyip istemediğini sormaktadır 1 rakamının tuşlanması gerekmektedir. Daha sonra mesaj dinleme şifresinin girilmesi gerekir. Fakat, daha önce şifre oluşturmamış olanlar, 4 haneli bir şifre belirleyerek 2 defa giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra sesli mesajlar, sesli mesajların kim tarafından gönderildiği, sesli mesajların gönderildiği tarih ve saat kolaylıkla görüntülenebilir.

Vodafone Sesli Mesaj Dinleme Nasıl Yapılır?

Vodafone sesli mesaj servisi numarası 7542’dir. 7542 aranarak sesli mesaj hizmetinden ücretsiz yararlanmak mümkündür. Telesekreter mesaj kutusunun güvenliğinin arttırılması için mesaj kutusuna şifre koyma hakkına sahiptirler. Farklı bir akıllı telefon üzerinden de sesli mesajların dinlenilmesi mümkündür. Ancak telefonun hattının Vodafone olması gerekiyor. Bunun için 7542 arandıktan sonra sesli mesajı dinlenecek numaranın tuşlanması gerekmektedir.

Sesli mesaj dinleme hizmeti tamamen ücretsizdir. Fakat farklı bir telefon üzerinden bu işlem yapılmak istenirse, tarife üzerinden ücrete tabi olmaktadır. Vodafone sesli mesaj kutusunda bulunan mesajlar en fazla 20 tane olabilmektedir. Mesajlar 1 dakikadan daha uzun olamaz. Dinlenmiş ve kaydedilmiş sesli mesajlar, sesli mesaj kutusunda 3 günden fazla bulunamadaz otomatik olarak silinir. Henüz dinlenmemiş mesajlarsa en fazla 7 gün kadar bekletildikten sonra silinir.

Bimcell Sesli Mesaj Dinleme Nasıl Yapılır?

Bimcell sesli mesaj servisi numarası 888’dir. Sesli mesaj dinleme işlemi ücretsizdir. Bimcell üzerinden sesli mesaj bırakmak, tarife üzerinden ücretlendirilmektedir.

PTTCELL Sesli Mesaj Dinlememe Nasıl Yapılır?

PTTCELL sesli mesaj servisi numarası 888’dir. 888 numarası tuşlanarak, PTTCELL hattına gelen tüm sesli mesajların hiçbir ücret ödenmeden kolaylıkla dinlenilmesi mümkündür.

Tüm operatörlere gizli numaradan sesli mesaj gönderilebilmektedir. Gizli numaradan gelen sesli mesajların engellenebilmesi için, telesekreter özelliğinin devre dışı bırakılması yeterli olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.