TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

PDF Dosya Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

0

pubg mobil uc kodu

PDF dosya boyutu küçültme sahip olduğunuz dosyaları eposta ile göndermek ya da yedekleme yapmak için çok yararlı olabilir. Özellikle bazı PDF dosyaları doğrudan tarama sonucunda elde edildiği için hazır halde yüksek boyutlara sahip olabilir. PDF boyutunu düşürme işlemi ile birlikte büyük boyutlardaki dosyalarınızı kullanıma kolay şekilde hazır edebilirsiniz.

PDF Dosya Boyutu Küçültme İşlemi

PDF dosyası küçültme işlemi için öncelikle çeşitli programları kullanabilirsiniz. Halihazırda pek çok PDF düzenleme uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar bu uygulamalar kapsamında PDF dosya boyutu küçültme işlemlerini rahatça yapabilir. Bu programların başında Adobe Acrobat geliyor. Program içerisinde bulunan boyut küçültme özelliği sayesinde çok rahat şekilde dosyalarınızın boyutunu küçültebilirsiniz.

Bunun dışında Wondershare PDFelement uygulaması da dosya boyutunu küçültmek için yarar sağlıyor. Kullanıcılar dosya boyutunu küçültmek için programda yer alan özellikleri sorunsuz şekilde kullanabiliyor.

Sponsor

Program yükleyerek PDF dosya boyutu küçültmek istemiyorsanız çeşitli siteleri de kullanabilirsiniz. Siteler genel olarak ücretli üyelik isteyebilir. Eğer ücretli üyelik sahibi olmazsanız boyut açısından belirli bir sınıra kadar dosya yükleyebilirsiniz. Bunun yanında günlük olarak da yükleme yapabileceğiniz dosya adedinde kısıtlama görülebilir.

Bu siteler arasında Smallpdf işlevsel yapısı ile öne çıkıyor. PDF dosyanızı küçülterek epostaya yüklemek gibi seçeneğe sahip olmanızı sağlayan site belirli bir boyuta kadar ücretsiz kullanım sunuyor. Bunun yanında PDF Compressor veya Adobe resmi sitesini de kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.