TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

İnternet Paylaşımı Nasıl Yapabilirsiniz?

0

pubg mobil uc kodu

İnternet paylaşımı mobil cihazlar üzerinden internetinizi farklı cihazlar ile paylaşmanız anlamına geliyor. Bu sayede internet gerekli olan durumlarda telefonunuzdan paylaşım yaparak başka telefon, tablet veya bilgisayarların internet bağlantısını sağlayabilirsiniz.

İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnternet paylaşımı yapmak için öncelikle bilmeniz gereken nokta bu paylaşımın mevcut internet paketinizden kullanım yapacağıdır. Başka bir deyişle diğer bağlantı kuracak olan cihazlar telefonunuzun internetini kullanacaktır. Bu yüzden kullanım sırasında internet paketinizin veya faturalandırma detaylarını unutmamalısınız.

İnternet paylaşımı Android ve IOS cihazlarda çok kolay şekilde yapılıyor. Android cihazlarda paylaşım yapmak için öncelikle Wi-Fi özelliğinin kapalı olması gerekiyor. Çoğu model veri paylaşımı açıldığında Wi-Fi’yi otomatik olarak kapatır. Bu yüzden Wi-Fi üzerinden aldığınız verileri paylaşamazsınız.

Sponsor

Sonrasında ayarlar kısmına girin ve buradan Ağ ve İnternet menüsünü seçin. Sonrasında Taşınabilir Bağlantı Noktası veya Hotspot yazan sekmeye giriş yapın. Menüde yer alan seçenekleri kullanarak mobil cihazınızdan paylaşımı açın. Bu adımlar yerine ana ekranda aşağı doğru kaydırma yaptığınızda Hotspot veya Taşınabilir Bağlantı Noktası da seçilebilir olacaktır.

IOS internet paylaşımı yapmak için ise Ayarlar menüsüne girdikten sonra Bağlantı Ayarları bölümünde bulunan Kişisel Erişim Noktası seçeneğini seçin. Sonrasında ise bağlantı kurulacak olan cihazdan telefonunuzun adını seçin.

Her iki sistem için de internet paylaşımı yapılırken şifre talep edilecektir. Şifrenizi Ayarlar kısmından görüntüleyebilir veya yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.