TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Philips Momentum 27M1N3200ZA İnceleme

0

Bu yazımızda Philips Momentum 27M1N3200ZA isimli monitör modelini masaya yatırıyor, monitöre dair bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Philips’in monitör kategorisi için sunduğu 27M1N3200ZA kod adına sahip olan ürün, tasarım açısından sade bir yapıya sahip. Panel olarak düz bir yapı kullanılan ürünün ön bölümünde ince çerçeveler ve bunun yanı sıra arka kapak tasarım bölümünde de sade bir tasarım yapısı yer alıyor.

Monitörün standsız boyutu 612 mm X 365 mm X 55 mm olup standlı olarak ise 612 mm X 543 mm X 236 mm ebatlarına sahip. Ağırlığı standlı olarak 5.30 kg olan ürün standsız olarak ise 3.70 kg ağırlık sunuyor.

Philips 27M1N3200ZA ürününün ekranı 27 inç büyüklüğünde olup 1920x1080p yani Full HD çözünürlüğü bulunmaktadır. Cihazın ekran yenileme hızı 165 Hertz’dir. Cihazın 1 ms tepki süresi bulunmaktadır. Üründe ultra wide color desteği bulunmakta olup, böylece geniş bir renk yelpazesi ve bunun yanı sıra renk doygunluğu ortaya çıkmaktadır.

Monitörün titreşimsiz görüntü fonksiyonu bulunuyor. Bunun yanı sıra düşük mavi ışık filtresi bulunmakta olup, göz sağlığı açısından bu yönde olumlu etkilerinin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Ekranda daha az titreşim olması ve bunun yanı sıra mavi ışık filtresinin olunması göz sağlığı için bir avantaj olarak nitelendirilebilecek olan bir unsur olarak öne çıkıyor. Üründe 165 Hz’de ghosting testinde ufak kaçmalar gözüküyor. Öte yandan siyah tekdüzelik testinde ekrandaki siyahları şerit oranında dağıtmak konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Siyah tonlarını doğru bir şekilde gösterebilmekte.

Philips 27M1N3200ZA monitörü oyunculara özel olarak hazırlanmış modlara sahip olup OSD menüsü aracılığıyla RTS, FPS gibi farklı oyunlara yönelik hazır resim modlarını seçmeniz mümkün hale geliyor. Cihazın 178 derece izleme açısı bulunuyor ve üründe 2 adet 5W dahili hoparlör bulunuyor. Cihazın enerji tüketiminde F sınıfında yer almakta olduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.