TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları

0

Plaka tanıma sistemi, araçların konum bilgilerine kolayca erişilebilir hale getirmek için resmi görüntülerde optik karakter tanıma özelliğini kullanan araç tescil plakalarını tanıyan yeni bir teknolojidir. Bu teknolojinin en büyük avantajı sistemin maliyet etkinliğidir. Sistem nispeten düşük bir maliyetle kurulabilir ve çalıştırılabilir ve çok az sürekli bakım gerektirir. Ayrıca, bu sistemlerin çoğu, konum güncellemelerine ve uyarılara izin veren isteğe bağlı GPS vericileri ve alıcıları ile donatılmıştır. Bu görüntüleri bir monitörde izleyerek ve görüntülenen koordinatların basit notlarını alarak aracın gerçek konumunun hızlı ve kolay bir şekilde belirlenmesini sağlar.

Otomatik Plaka Tanıma Sistemleri ve Kullanışları

Bu plaka tanıma sistemi kullanılan mevcut teknolojiler, hala birkaç sınırlama olduğu için mükemmel değildir. Bunlardan biri, araçlara takılan sahte veya APP plaka kameralarda plaka numaralarının tanınamamasıdır. Diğer bir sınırlama, yuvarlak, üçgen ve köşeli parantezler gibi yaygın olarak kullanılan belirli sembollerin tanınamamasıdır. Ayrıca, bu sistemler plakanın yoldan çıkıp çıkmadığını veya yol kenarında olup olmadığını belirleyemez. Yine de bu teknoloji, bu sistemi günlük işlemlerinde kullanan birçok farklı kolluk kuvveti için paha biçilmez bir araç haline getirmiştir.

Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Bu sistemler kuruldukları alanda çok yönlü fayda sağlar. Sağladığı en büyük faydalardan bir tanesi de yetkisiz girişlerin önüne geçmektir. Otoparklarda ücret tahsilatını kolaylaştırmaktır. Süre hesaplaması yapmaktır. Otoparklarda artık plaka tanıma sistemi ile giriş ve çıkışlar hızlandı. Bir otoparka girerken kamera plakanızı okuyor ve içeride ne kadar kaldığınızı ve ücretinizin ne kadar olduğunu çıkarken size bildiriyor. Böylece plaka tanıma sistemi ile otoparklarda giriş ve çıkışlarda trafik kilitlenmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.

https://www.cozumarge.com.tr/plaka-tanima-sistemi/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.