TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Poco X3 Pro İnceleme

0

Xiaomi alt markalarından biri olan Poco’nun yeni akıllı cep telefonu olan Poco X3 Pro inceleme sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Poco X3 Pro, geçen yılki mükemmel X3 NFC’nin daha da güçlü bir versiyonu, ancak bu onu bu yılın en iyi bütçeli telefonu yapmak için yeterli mi? İşte Poco X3 Pro hakkındaki tüm bilinenler ve değerlendirmemiz.

Xiaomi Poco X3 Pro, esasen 2020’nin mükemmel Poco X3 NFC’sinin güncellenmiş bir versiyonudur. Bu telefonla neredeyse tamamen aynı, aslında, kamera tarafında bir dokunuştan ödün verirken, daha da güçlü bir işlemci ve birkaç başka yükseltme içerecek şekilde özelliklerini hafifçe yeniden dengeliyor.

Poco X3 NFC, 2020’nin en sevdiğimiz bütçe telefonuydu ve Pro, onu kolay bir öneri yapmak için yeterli alanlarda daha iyi bir telefon.

Yine de, öncekinden daha kutuplaştırıcı olabilir, bu telefonun zayıf yönlerini iyileştirmeden güçlü yönlerini ikiye katlayabilir. Bu, her zamankinden daha fazla saf güçle ilgili, fiyatına göre isteyebileceğiniz en iyi performansı sunan bir telefon, ancak rakipleri genellikle daha ince, daha hafif ve daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Poco X3 Pro

Poco X3 Pro Tasarım

Tasarım, orijinal X3 NFC’den yeni bir dizi renk dışında hiçbir şeyin değişmediği alanlardan biridir.

Bu, ne yazık ki aynı sorunlar kümesi anlamına geliyor: X3 Pro, 6.67 inçlik bir ekrana sahip büyük 9,4 mm kalınlığında ve 215 g ağırlığında, hacimlidir ve arka tarafına işlenmiş muazzam bir Poco logosu ile oldukça kötü bir tasarıma sahip desek yanlış olmaz sanırım.

Yine de hepsi kötü değil. IP53 derecesi geri döner ve telefona ucuz bir telefon için oldukça saygın bir toz ve suya dayanıklılık sağlar – kulaklık jakı dahil. Gorilla Glass 6 bulunması nedeniyle darbeye karşı oldukça dayanaklı. Çerçeve hala alüminyumdan yapılmış ve plastik bir arkaya yapıya sahip. Bu, gerçekten esnek hissettiren telefonlardan biri.

Poco X3 Pro Ekran

Poco X3 Pro, 2400×1800 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran var. IPS LCD olan bu ekranın büyüklüğü ise 6.67 inç. Görüntü oranı olarak 20:9’a sahip olan ekran, ön panelin yüzde 84.6’lık bir kısmını kaplıyor. Ekranın sol üst kısmında bulunan ön kamera 20 MP’dir. Telefonun piksel yoğunluğu ise 305 ppi.

Poco X3 Pro Kamera

Xiaomi’nin nispeten yüksek kaliteli bir işlemciyi düşük fiyata barındırmak için yaptığı kesintiler en keskin şekilde Poco X3 Pro’nun kamerasında hissediliyor.

Kağıt üzerinde bu sınıf için tipik bir donanıma sahiptir. 48 MP birincil kamera, temel 8 MP ultra geniş ve iki korkunç 2 MP makro ve derinlik kamerası var. Rakamlarla aramız iyi. Uygun fiyatlı telefonlarda kameraları ‘doldurmaya’ alışkınız.

Ancak Poco X3 Pro’nun ana kamerası, Xiaomi’nin kendi Poco X3 NFC ve Redmi Note 10 Pro’su da dahil olmak üzere bazı alternatiflerden belirgin şekilde daha kötü performans gösteriyor.

Aile üyelerinin şaşırtıcı bir netlikle çizeceği doku ayrıntıları, X3 Pro’nun gözünden bulanıklaştırılıyor. Orta ton kontrastı önemli ölçüde daha kötüdür ve ayrıntıları ortadan kaldıran gürültü azaltmadan daha fazla yararlanıyor gibi görünmektedir.

Poco X3 Pro

Poco X3 Pro Performansı

Poco X3 Pro, bu incelemenin kamera bölümünde yerini kaybetti, ancak yonga seti ile büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu, birçoğunuzun ilgisini çekmesi gereken bir işlemci olan Snapdragon 860.

Asus ROG Phone 2 ve OnePlus 7T gibi telefonlarda kullanılan Snapdragon 855 Plus’a benzer güce sahip orta sınıf bir yonga seti.

Evet, eski, 2019 telefonları. Ancak eski 8 serisi Snapdragon yonga setleri, bugünün 7 serisinden hala daha güçlü.

Poco X3 Pro, inceleme sırasında alabileceğiniz en iyi bütçeli Fortnite telefonudur. Neredeyse sıfır parayla ciddi bir oyun gücü istiyorsanız, Poco X3 Pro harika bir seçimdir.

Poco X3 Pro Satın Almaya Değer Mi?

Eğer bir oyuncuysanız ve cep telefonundan oyun oynuyorsanız, Poco X3 Pro, oyun için fiyatına göre en iyi yeni telefon olabilir. Gücü, bazı son nesil üst düzey telefonlarla eşittir.

Bütçe Xiaomi telefonları genellikle uzun süre dayanır. Poco X3 Pro, birçok insan için neredeyse iki gün sürecek ve bu tür kalıcı güç, oyuncular için mükemmel.

Poco X3 Pro’nun 120 Hz yenileme hızına sahip geniş FHD+ ekranı, uygun fiyatlı telefon kalabalığının arasından sıyrılıyor. Bu tür bir fiyata birçoklarından daha keskin ve pürüzsüz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.