TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptali nasıl yapılır?

0

Netflix aboneliğinizi iptal etmek ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Aşağıda, masaüstünüzde ve telefonunuzda Netflix üyelik iptalinin nasıl yapılacağına ilişkin yönergeler bulacaksınız.

Netflix Üyelik İptali Masaüstü Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınıza giriş yapın ve ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenize tıklayın. Ekranın sağ en üst köşesinde bulunan açılır menülü simgenin hemen üzerine gelin ve Hesap yazısına tıklayın.

Netflix Üyelik İptali

Hesap bölümüne girdiğinizde karşınıza üst görseldeki gibi bir ekran çıkacaktır ve üyeliğinizi iptal etmek istediğinizde sol üst kısımda bulunan “Üyeliği İptal Et” yazısına tıklamanız yeterlidir. Daha sonra karşınıza hesabınızı gerçekten iptal edip etmeyeceğinizi yeniden soracak ve çıkan seçeneğe üyeğimi iptal et demeniz yeterli olacaktır.

Mevcut fatura dönemi sonunda hesabınız iptal edilecek ve hesap iptal edildikten 10 ay sonra bilgileriniz otomatik olarak silinecektir.

ptalden sonraki 10 ay içinde hesabınızı yeniden başlatmayı seçerseniz, eski profilinize ve görüntüleme tercihlerinize erişmeye devam edebileceksiniz. Hesabınızı hemen silmek istiyorsanız, Netflix hesabınız için kullanılan e-posta adresinden privacy@netflix.com ile iletişime geçin.

Netflix Üyelik İptali Mobilden Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınızı doğrudan uygulamada silemezsiniz, ancak telefonunuzun tarayıcısından silebilirsiniz.

Netflix hesabınıza giriş yapın ve ekranın sol üst köşesindeki menü seçeneğine tıklayın.

Netflix Üyelik İptali

Tıpkı masaüstünden yaptığımız gibi sol üst köşeden Hesap bölümüne giriyoruz.

Netflix Üyelik İptali

Bu sizi hesap sayfanıza götürecektir. Bir kez orada, üyelik ayrıntılarınızı kaydırın ve “Üyeliği İptal Et”i tıklayın. Hesabınızı iptal etmek için “İptal işlemini bitir”e tıklayın.

Masaüstünde iptalde olduğu gibi, hesabınız mevcut fatura döneminin sonunda iptal edilecek ve hesap iptal edildikten 10 ay sonra bilgileriniz otomatik olarak silinecektir. Ayrıca, hesabınızı iptal ettikten sonraki 10 ay içinde yeniden başlatmayı seçerseniz, eski profilinize ve görüntüleme tercihlerinize erişmeye devam edebileceksiniz.

Ancak hesabınızı hemen silmek istiyorsanız, Netflix hesabınız için kullanılan e-posta adresinden privacy@netflix.com ile iletişime geçin.

Genel olarak Netflix kullanıcıları şu sıralar artan fiyatlar nedeniyle hesaplarını iptal etmeye başladılar ve bizde hesaplarını silmek isteyen kullanıcılar için yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bu yazıyı yazmaya karar verdik. Umarız faydalı olmuştur.

Son olarak, Netflix’e nasıl kayıt olunacağını ve izleme geçmişini nasıl sileceğinizi öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.