TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Sanal POS Ne İşe Yarar? Sanal POS Ödeme Nasıl Alınır?

0

pubg mobil uc kodu

POS, işletmelerin nakit para kullanmadan bankalar aracılığıyla elektronik olarak ödeme almalarını sağlayan bir sistemdir. Günümüzde irili ufaklı bir çok işletme POS kullanmaktadır. Hatta öyle ki bazı Avrupa ülkeleri yakın gelecekte tamamen elektronik ödemelere geçeceğini duyurmuştur.

Sanal POS nedir?

İnternet üzerinden ürün/hizmet alımı her geçen gün arttığı için sanal POS kullanımı “kapıda ödeme sistemleri ve direkt EFT/havale” dışında mecburidir. Sanal POS; fiziksel POS cihazlarının sanal versiyonudur. İngilizcede “virtual POS” veya “clearcommerce” olarak geçer. Ürün veya hizmet satışı yapan işletmeler web sitelerine veya mobil uygulamalarına sanal POS entegre ederler. Böylece bunları satın almak isteyen müşteri ürün veya hizmet satın siparişi geçtikten sonra sanal POS ekranına ulaşır veya direkt olarak buraya yönlendirilir. Müşteri kart bilgilerini girerek ilgili ücreti banka veya kredi kartına bağlı hesabından çektirir.

Sanal POS hizmeti sunan merkezler 3D Secure (Güvenli Alışveriş) sunabilir veya sunmayabilir. 3D Secure ile kart bilgileri girildikten sonra müşterinin daha önce tanımladığı mobil cihaza bir kod gelir. Bu kod ile ödeme tamamlanır.

Sanal POS Ödeme Nasıl Alınır?

Müşteri kart bilgisi girdikten hemen sonra siparişin ücreti karttan tahsil edilir. Tahsil edilen ücret işletme hesabına aktarılır. Bu aktarım zamanı sanal POS hizmeti veren şirkete göre değişebilir. Bazı şirketler tahsil edilen ücreti anında işletme hesabına aktarırken bazı şirketler daha geç aktarımı gerçekleştirebilir.

İşletmeler sanal POS hizmeti alırken iyi araştırmalı ve güvenli bir firmadan hizmet almalıdır.

sipay.com.tr | Güvenilir Sanal POS Hizmeti

Güvenilir bir sanal POS hizmeti sunan firmalardan birisi Sipay‘dır.

Sipay, 2018 yılında kurulmuş olup güvenilir, hızlı bir hizmet sunmayı amaçlar.

Sponsor

Sürekli gelişen internet teknolojilerine ayak uydurur, dinamiktir.

Arkasında güçlü bir ekibi vardır, işletme ve müşteri ihtiyaçlarını en uygun şekilde gidermeyi amaçlar.

7/24 ve herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan para alışverişini sağlar.

Kullanımı ve entegrasyonu basit ve hızlıdır. Bu konuda uzman olmanıza gerek kalmadan entegrasyonu kolayca yapabilmenizi sağlar.

Herhangi bir sorun durumunda her zaman ulaşabileceğiniz, danışabileceğiniz bir destek merkezi vardır.

Sanal POS hizmetinin yanında link ile ödeme alabileceğiniz, abonelik yaptırabileceğiz, dijital cüzdan açabileceğiniz bir çok farklı aracı vardır.

Kolayca ve hızlı bir şekilde sipay.com.tr üzerinden hesap açabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.