TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Windows 10’da Yavaş Önyükleme Sürelerini Düzeltmenin Yolları

0

pubg mobil uc kodu

En sinir bozucu Windows sorunlarından birisi yavaş başlamadır. Windows’un önyüklemesi çok zaman aldığı için bu pek çok kullanıcıyı öfkelendirmektedir. Windows 10 önyükleme sürelerini düzeltme yolları bilgisayarınızı daha hızlı açmanızı sağlayacak.

Windows 10 Ön Yükleme Süresini Hızlandırma

Windows 10’da yavaş önyükleme sürelerine neden olan en sorunlu ayarlardan biri hızlı başlatma seçeneğidir. Bu varsayılan olarak etkin haldedir ve bilgisayarınız kapanmadan önce bazı önyükleme bilgilerini önceden yükleyerek başlatma süresini kısaltması beklenir.

Her ne kadar iyi bir özellik gibi görünse de, bu durum birçok insan için sorunlara neden oluyor. Bu nedenle, yavaş önyükleme sorunlarınız olduğunda bu durumu değiştirmeniz gerekir.

Devre dışı bırakmak için Ayarlar’ı açın ve Sistem’den Güç ve Uyku moduna gidin. Bu ekranın sağ tarafında, Denetim Masası’ndaki Güç Seçenekleri menüsünü açmak için Ek güç ayarları’na tıklayın.

Sponsor

Burada, sol kenar çubuğundaki Güç düğmelerinin Yapacaklarını Seçin’i tıklayın. Bu sayfadaki ayarları değiştirmek için yönetici izni vermeniz gerekeceği için, ekranın üst kısmındaki şu anda kullanılamayan ayarları değiştir yazan kısmı tıklayın.

Şimdi, bu ayarı devre dışı bırakmak için Hızlı başlatmayı aç’ı seçin ve ardından Değişiklikleri Kaydet seçeneğinin işaretini kaldırın. Önyükleme süreleri artık hızlanacaktır.

Ayrıca ön yükleme süresini hızlandırmak için bilgisayarınızda ilave yük oluşturacak programları da kaldırabilirsiniz. Bir diğer yavaşlatmaya yol açan etmen de bilgisayarın açılmasıyla birlikte otomatik olarak başlayan programlardır. Bu programların da otomatik başlamasını kapatarak önemli bir hız elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.