TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

SEO Çalışması Yapılırken Uygulanan Hatalar

0

Bu yazımızda SEO çalışması yapılırken uygulanan yanlışlara değiniyoruz. İşte SEO çalışması yapılırken düşülen hatalar…

İnternet sitelerinde doğru SEO çalışması yapmak oldukça önemli bir husus olup, bazı kullanıcılar ise yanlış yöntemler uygulayarak internet sitelerini adeta ateşe atıyor. SEO çalışmaları yapılırken oldukça dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Kopya İçerik

Bir internet sitesinde yer almakta olan içeriğin alınarak herhangi bir düzenleme dahi yapılmaksızın başka bir internet sitesinde yayımlanması kopya içerik problemini meydana getirmektedir. Bazı internet sitesi sahipleri, farklı web sitelerinden aldıkları metinleri olduğu gibi yayınlar ve bu şekilde bol içerik de paylaşarak daha çok ziyaretçiye ulaşmaya çalışır. Ancak bu tarz siteler arama motorunun gözünde değersiz siteler olup, aynı zamanda telif hakkı sorunlarına da davetiye çıkarır. Bir başka internet sitesindeki bir metni kopyalayarak olduğu gibi kendi sitenize yapıştırdığınızda kopya içerik problemini meydana getirmiş olursunuz ve hem arama motoru hem de telif hakkı anlamına sıkıntıya girersiniz.

Görseller

İnternet sitesine yüklemiş olduğunuz görsellerin telif hakkına girmeyeceğinden emin olmalısınız ve aynı zamanda yüksek boyutlu görselleri direkt olarak siteye yüklemek yerine görselin boyutunu düşürerek yüklemelisiniz. Mesela yükleyeceğiniz bir fotoğrafın çözünürlüğü 2K ise onu direkt olarak sisteme yüklemek sitenizi yoracak ve boşuna alan kaplayacaktır. Aynısı yüzlerce resim için söz konusu olduğunda ise site için büyük bir yük ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla bir görsel yüklemeden önce görselin boyutunu düşürün ve daha özgün bir hale getirmek için kırpma veya efekt ekleme gibi işlemleri kullanın. Görselin boyutlarının 500x1000p seviyesinde olmasına dikkat ediniz zira çok düşük boyutlar da bu kez görüntünün kötü gözükmesine neden olabilir.

Baclink

Yanlış backlink çalışması sitenize yarar yerine zarar getirir. Doğal backlink olmayan, özellikle toplu olarak yapılan baclink çalışmalarında internet siteniz yarar yerine zarar görebilir ve spam olarak algılanabilir. Dolayısıyla bu unsura da dikkat etmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.