TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

SGK’dan Oksijen Konsantratörü Nasıl Alınır?

0

pubg mobil uc kodu

Sgk’dan Oksijen Konsantratörü Nasıl Alınır?

Sgk’dan oksijen konsantratörü talep etmek bazı ekonomik gücü kendisi almaya yetmeyen hastalar için mecburi hale gelmiş durumda. Oksijen Konsantratörü nefes almakta güçlük çekme hastalığı olan kişilerin ihtiyaç duyduğu bir cihazdır. Bunun için genellikle KOAH ve benzeri hastalıklara sahip kişiler kullanır. Oksijen konsantratörünün taşınabilir olanları da mevcuttur. Böylece nefes güçlüğü çeken hastalar veya KOAH hastaları eve veya yatağa bağlı yaşamak durumunda kalmıyorlar daha özgür oluyorlar. Bu anlamda ekonomik durumu elvermeyen KOAH veya benzeri hastalığı olan, oksijen konsantratörüne ihtiyaç duyan hastalar Sgk’dan oksijen konsantratörü talep edebiliyorlar.

Sgk’dan Oksijen Konsantratörü Talep Etmek

Her cihazda olduğu gibi oksijen konsantratörü de boyutuna ve kapasitesine göre fiyatta değişkenlik gösterir. Oksijen konsantratörüne kısa bir süre için ihtiyaç duyuluyorsa satın almaya veya Sgk’dan oksijen konsantratörü talep etmeye gerek yoktur. Bu durumda kiralanabilir.

Ancak KOAH hastasının veya nefes alma problemi yaşatan başka akciğer hastalığı olan kişinin düzenli olarak sürekli oksijen konsantratörü kullanması gerekiyorsa bu durumda satın almak en doğrusu olacaktır. Eğer KOAH hastasının veya nefes alma problemi yaşatan başka akciğer hastalığı olan kişinin, bu sıkıntısına dair doktor raporu olursa sigortadan oksijen konsantratörü talep edilebilir. Bunun için şartlara uygun olunması gerekmektedir.

Sgk Oksijen Konsantratörü İçin Hangi Belgeleri İstiyor?

Sgk’dan Oksijen Konsantratörü talep etmek için bazı belgelere ihtiyacınız olmakta. Bu belgeler haricinde istisnai durumlar için başka belgeler de talep edilebileceği unutulmamalıdır. Bu belgelerden biri uyku testi ve CPAP titrasyon testi raporudur. Bunun dışında heyet raporu ve reçetesi de gerekmektedir. Bu belgeler sağlandığı durumda Sgk’ya oksijen konsantratörü için başvurma işlemi yapabilirsiniz.

Devlet tarafından gerekli belgeler ve şartlar sağlandığı taktirde, KOAH veya başka bir nefes almakta güçlük çekmeye sebebiyet veren akciğer hastalığı olan kişilerin ücretsiz oksijen konsantratörü sağlanması hizmeti verilmektedir. Çünkü sağlık konusu ülkemizde oldukça önemli ve öncelikli bir yere sahiptir. Sgk’dan oksijen konsantratörü alma da bu durumun göstergesi olarak kabul edilebilir. Gerekli şartlara uygun ve belgeleri tam olan hastalardan bir ücret talep edilmemektedir.

Sponsor

İlginizi çekebilir:

LOL RP nasıl alınır

Windows Defender Kapatma

Oyun Yapma Programı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.