TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

0

 

Silinen numaraları geri getirme oldukça sık sorulan sorulardan biridir. Kişilerin cep telefonlarında iletişim kurmak için kullandıkları numaralar yanlışlıkla silinebiliyor. Kişinin isteği ile sildiği numara daha sonra ihtiyaç duyması şeklinde karşısına çıkabiliyor. Bu durumlarda en çok merak edilen konu numaranın nasıl geri getirileceğidir.

Numaralar Nasıl Silinir?

Telefon kullanıcı bilinçli bir şekilde numarayı silebilir, fakat istem dışı şekilde silinme işlemi gerçekleşebilir. Akıllı telefonların sahip oldukları işletim sistemleri dönemsel olarak güncellemeler getirir. Bu güncellemeler otomatik olarak gerçekleşir. Güncelleme sonrasında kayıtlı olan numaralardan bazılarının silinmiş olduğu görülebilir. Gelişen teknoloji sayesinde silinmiş olan numaraların geri getirilmesi daha kolay bir hal almıştır. Telefonun sahip olduğu işletim sistemine göre numarayı geri getirmek için farklı adımlar izlenir.

Silinen Numaraların Android Telefonlarda Geri Getirilmesi

Android işlemciye sahip olan telefonlarda silinmiş numarayı geri getirme oldukça kolaydır. Telefon kullanıcıları bilgilerini Google hesapları ile eşleştirerek kullanım gerçekleştirir. Telefon, bilgisayar ya da tablet gibi cihazlardan hesaba giriş yapılarak rehberde bulunan numaralara erişilebilir. Silinmiş olan numaralar bu şekilde geri yüklenebilir.

Silinen Numaraların IOS Telefonlarda Geri Getirilmesi

Silinen numaraları geri getirme işlemi için IOS işlemcilerde de kolay yollar bulunur. İcloud hesapları sayesinde kullanıcı silinen numaraya ulaşabilir. Rehbere eklenen numaralar İcloud üzerinde yedeklenir. Herhangi bir şekilde silinen numaraları pratik bir şekilde geri getirmek mümkündür. Telefonun ayarları üzerinden ya da web sitesinden kişilere ulaşılabilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.