TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Steam Bakiyesi Nakde Çevrilebilir Mi?

0

Yeni içeriğimizde Steam bakiyesinin nakde çevrilip çevrilemeyeceği hususunda bilmeniz gerekenlere yer vermekteyiz. İşte uygulayabileceğiniz adımlar…

Günümüzün en çok kullanılmakta olan sanal mağazalarından Steam, Türkiye’de Türk Lirasını kullanmayı terkederek Dolar sistemine geçiş yapmıştı ve bu nedenle tepkilerin odağında olmuştu. Ancak hala Türkiye’de en popüler oyun sanal mağazasının Steam olduğunu kabul etmek gerek ve biz bu içeriğimizde Steam üzerindeki bakiyenizi nakde çevirmenin mümkün olup olmadığına yer vereceğiz.

Steam platformunda kullanıcılar hesaplarına bakiye ekleyip söz konusu bakiye ile oyun satın alabiliyor. Bu aslına bakarsanız çoğu sanal mağazada yer alan bir özellik ve Steam de bu özelliği kullanıcılara sağlıyor. Fakat söz konusu Steam bakiyesini tekrar nakde çevirmek istediğinizde yani parayı çekmek istediğinizde işler değişiyor. Çünkü şu an Valve, Steam kullanıcılarına bakiyelerini çekmeleri yönünde herhangi bir izin vermiyor. Bu bağlamda kullanıcılar Steam bakiyesinin nakde çeviremediklerinden bir mağduriyet içerisinde kalıyor.

Her ne kadar resmi bir yolu olmasada, başka bir kullanıcıya bakiyeden harcayıp oyun hediye etmek ve ödemesini banka hesabınıza almak, bakiye kullanarak oyun eşyası satın alıp söz konusu eşyayı Steam dışında bir platform üzerinde satmak gibi yolları kullanarak Steam’e yüklemiş olduğunuz bakiyeyi geri elde edebilirsiniz. Ancak bunun için biraz uğraşmanız gerekeceği aşikar. Yine de bu hususta bazı forum sitelerinden yararlanabilir, yardımlaşma forumları üzerinden yapılan alışverişler ile bakiyenizdeki parayı elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.