TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Discord’da Nasıl Arkadaş Eklenir?

0

Popüler iletişim uygulamalarından Discord platformu üzerinde nasıl arkadaş ekleyebileceğinizle ilgili bilinmesi gereken temel bilgilere yer vermekte, uygulanması gereken adımlardan bahsetmekteyiz.

Discord uygulamasının günümüzde bilgisayar platformunda en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra platformun Android ve iOS uygulamalarının da yine kullanıcı sayısında artış meydana gelmektedir. Peki Discord üzerinde arkadaş ekleme işlemleri nasıl uygulanmaktadır?

Discord’da nasıl arkadaş eklenir?

İlk olarak Discord uygulamasını görüntüleyiniz. Sonrasında sol üst kısımda bulunmakta olan Direkt Mesajlar butonuna giriniz. Ardından yine sol kısımdaki dikey menü aracılığıyla Arkadaşlar kısmına geçiniz. Sonrasında bu kez sağ kısımda yer alan bölümden yeşil arka planıyla bulunan Arkadaş Ekle yazılı butonun üzerine tıklayınız. Sonrasında da metin kutusuna eklemek istediğiniz kişinin Discord üzerindeki kullanıcı adını yazınız ve ardından Arkadaşlık İsteği Gönder butonuna tıklayarak isteğinizi gönderiniz.

Aynı yöntemi mobil cihazlar üzerinde yapabilmek için uygulanması gereken adımlar:

İlk olarak Discord mobil uygulamasında alt menü içerisinde Sen kısmına geçiniz. Sonrasında ekranı aşağıya kaydırıp Arkadaşlar butonuna dokununuz ve açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan Arkadaş Ekle butonuna dokunarak devam ediniz. Sonrasında metin kutusu içerisinde kişiye ait Discord kullanıcı adını yazıp isteği göndererek arkadaş ekleme adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece sizler için Discord üzerinde arkadaş ekleme adımlarının nasıl uygulanabileceğine yer vermiş olduk. Sormak istediklerinizi yorum kısmı aracılığıyla bize iletmeyi ihmal etmeyiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.