TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Steam Profile Çizim Nasıl Eklenir?

0

Steam platformu, kullanıcıları tarafından oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Bu nedenle en fazla bilinen oyunların satın alınması için genel olarak kullanıcılar daha fazla tercih eder. Steam üzerinde, profile çizim eklemek kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Bir sürü topluluk merkezlerinde, herhangi bir oyun için istenilen çizimler nasıl yüklenir? Steam platformunda çizimler nasıl keşfedilir? Çizim sekmeleri hangileridir? Bu çizimleri eklemek için neler yapılması gereklidir? Hangi tür çizimler eklenir? Steam platformunda bazı çizimler neden yasaklandı? Ne tür çizimlerin yasaklanma ihtimali var? Tüm bu soruların cevapları yazının devamında bulunmaktadır.

Çizim Steam’e Nasıl Eklenir?

Bir çizimin sisteme yüklenmesi için topluluk merkezinde bulunan çizim sekmesine girilmelidir. Girilen çizim merkezinin en üst kısmında bulunan “çizim yükle” isimli butona basılmalıdır. Bu kısımdan sonra çizim istenildiği şekilde Steam platformuna yüklenebilmektedir. Fakat değinilmesi gereken önemli bir nokta da yok değil tabii ki; çizimini yüklemek istenilen oyun çizimin yüklenileceği profilin kitaplığında bulunması gerekir. Aksi taktirde topluluk bölümünde bulunan çizim yükle butonu olması gereken yerde olmayacaktır.

Yüklenilecek çizimlerin Steam platformunda yasaklanmaması için önemli olan şeylerin başında çizimi yükleyecek kişinin yükleyeceği çizimin kendisi tarafından çizilmiş olması gerekmektedir. Yani farklı birine ait çizimler yüklenmemelidir. Ayrıca önemli bir diğer durum da, yüklenen çizimin atanılan oyunla bağlantılı olmalıdır. Herhangi bir gif ya da görsel çizim olarak yüklenmemelidir. Bu görsel ve gifler yüklense dahi sistem tarafından silinecektir.

Steam’de Çizimleri Silme Nasıl Yapılır?

Steam platformuna çizim yükleme işlemi yapabilmek için bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların en önemlisi çizimi yükleyecek kişinin çizim tamamen kendine ait olması gerekmektedir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka husus daha var; cinsel içerik, kan, ırkçılık, çıplaklık gibi uygunsuz olan tüm içeriklerin bulunduğu tüm çizimlerin yüklenmesi yasaktır. Bu tür çizimler tespit edildiği taktirde sistem tarafından çizim silinir ve rapor edilir. Eğer bir çizim uygunsuz olarak işaretlenir ise çizim topluluk kurallarını ihlal ettiği şeklinde bir sonuç ortaya çıkar. Yani bu çizim biraz önce belirtilmiş olan sıfatları içerdiği anlamına gelir ve kuralları ihlal etmiş olur. Sonunda da çizim yasaklanır. Çizimin merkezde görünmesine engel olan bu uyumsuzluk, Steam kullanım koşullarının ihlal edildiğini göstermektedir. Neredeyse tüm platformlarda alınmış olan önlemlerin oldukça benzerleri Steam platformu için de alınmıştır. Bazı, pornografik çıkartmalara benzer olan, zararlı olarak nitelendirilen çizim içerikleri Steam platformu üzerinde kullanılması yasaktır. Bu nedenle ilgili oyunda görsel çiziminin kullanıcılar tarafından üretilmesi daha yararlı olacaktır.

Yasaklanan Çizimin Rapor Edilmesi Nasıl yapılır?

Eğer, bir kullanıcının çizimi yasaklandıysa fakat kullanıcı, bu kararın yanlış bir karar olduğunu düşünüyorsa bu kararla ilgili rapor hazırlayıp sunabilir. Çizimin detayları isimli bölümüne gidilerek çizimin bulunduğu görüntünün alt kısmında bulunan “rapor et” butonuna tıklanarak rapor etme işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede Steam, kullanıcıya çizimin neden uygunsuz olarak işaretlendiğinin bilgisini de sunmaktadır.

Özellikle de kullanıcı sayısı oldukça fazla olan çevrimiçi olan oyunları, bazı güvenlik sorunları ile karşı karşıya getirmiştir.

Tüm yaş guruplarının bir arada bulunması, bu tür platformlarda daha hassas ve dikkatli olunması gerektiğini ortaya koymuştur. Steam platformu, kullanıcılarının bu tür durumlarla karşı kalmamaları için sürekli güncellenmektedir. Bu güncellemeler sırasında bazı önlemler alınmaktadır. Kullanıcılar, oyunlarla alakalı yaptıkları çizimleri bazı kurallara uygun olması durumunda hiçbir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla Steam’e yükleyebilir. Eğer kurallara uygun değilse sistem kabul etmeyebilir. Ayrıca, kullanıcıların, çizimin tamamen kaybedilmesi gibi bir durumla karşılaşma riski ortaya çıkmaktadır. Bir başka sorun ise üzerinden biraz zaman geçtikten sonra kullanıcıların ceza alma ihtimali ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle güvenlik şartlarına dikkat etmek oldukça yararlı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.