TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Gmail hesap silme işlemi ile aktif olarak kullanmakta olduğunuz Google hesabınızı ve bu hesaba bağlı diğer başta Gmail olmak üzere diğer Google servislerini silebilirsiniz.

Gmail hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını bu yazımızda detaylıca vereceğiz. Hesabınızı kalıcı olarak silmek artık çok kolay aşağıda ki adımları izlerseniz çok kısa bir sürede Google hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar  genelde e-posta adresini silmelerinin nedenleri arasında kullanıcı adını beğenmemeleri. Çözüm olarak hesap silme işleminin çözüm olacağını düşünüyorlar. Google hesabınızı silmenin bir çok yolu var, işte Google hesap silme işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar;

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Hesabı Silme Konusunda Önemli Uyarılar!

Hesabınızı silmek için ilk adım “Verilerinizi İndirin” seçeneği ile Google hesabı silme işleminden önce tüm verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Gmail hesap silme adımının kalıcı ve sildiğiniz Google hesabınıza bağlı mail adresinizin içerisinde ki bütün bilgilerin silineceğini ve daha sonra farklı kişiler tarafından kayıt edilebileceğini unutmayınız.

Gmail’i şirket hesabı olarak kullanıyorsanız ve bu Gmail hesabını silmek istiyorsanız, Gmail hesabını silme işleminden sonra eposta adresinizin değiştiğini kişilerinize, müşterilerinize veya tedarikçilerinize iletin.

Ek olarak sildiğiniz gmail hesabını banka bilgilerinizde kullanıyorsanız, Google hesap silme işlemini tamamladıktan sonra, banka hesabınıza giriş yaparak iletişim tercihlerinizi mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Gmail Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır? (Bilgisayar)

1. Oturum açma işlemi için hesabınızı  buraya tıklayarak açın.
2. Sol tarafta gördüğünüz menüden Veri ve Kişiselleştirme kısmına tıklayın.

 

3.Açılan sayfada aşağıda Verilerinizi indirme, silme veya verileriniz için bir plan oluşturma panelinde Bir hizmeti veya hesabı sil’ i tıklayın

 

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

4. Bir Google Hesabını Silme paneline gelerek Bir Hizmetini Silin seçeneğine tıklayın.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir-3

5. Ekranda yer alan Google hizmetleri arasından Gmail ‘i seçerek SİL seçeneğine tıklayın.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir-4

6. Devam eden adımları takip ederek işlemi tamamlayın. Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunun en kısa ve açık cevabı bu gelin bir de mobil tarafına bakalım.

Gmail Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır? (Mobil)

1.Android cihazınızın Ayarlar menüsünde Google Hesabı ‘nı seçin.
2. Sayfanın üstünde bulunan Veri ve Kişiselleştirme sekmesini tıklayın.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

3. Verilerinizi indirme, silme veya verileriniz için bir plan oluşturma sayfasında aşağıda Bir hizmeti veya hesabınızı silme’ye gelerek Bir Hizmetini Silin seçeneğine tıklayın. Şifre girmeniz gerekecektir.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

 

 

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

4. Açılan hizmetler listesinden Gmail ‘i seçerek yanında bulunan SİL butonuna tıklayın.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

5. Devam eden adımları takip ederek işlemi tamamlayın. Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunun android tarafında ki en kısa ve açık cevabı bu gelin bir de ios tarafına bakalım.

İphone veya İPad Üzerinden Gmail Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk adım olarak İphone veya İpad‘inizdeki Gmail uygulamasını açın.

Sağ üst tarafta bulunan profil fotoğrafına gelerek Google Hesabınızı Yönetin’ e tıklayın.

Sayfanın üstünde bulunan Veri ve Kişiselleştirme sekmesini tıklayın.

Verilerinizi indirme, silme veya verileriniz için bir plan oluşturma sayfasında, aşağıda Bir hizmeti veya hesabınızı silme’ ye gelerek Bir Hizmeti Silme’ ye dokunun. Şifre girmeniz gerekecektir.

Açılan hizmetler listesinden Gmail ‘i seçerek yanında bulunan SİL butonuna basın.

Silinen Gmail Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Gmail adresi, hesabını geri getirme işlemini açıklayacağız ve endişelenmeyin hesabınızı geri açabilirsiniz. Hesabınızı tekrar almak için aşağıdaki adımları uygulayınız;

İlk olarak silinen Gmail hesabını geri getirme için https://support.google.com/accounts/answer/6236295?hl=tr adresine giriş yapın.

‘’Yeni Silinen Bir Google Hesabını Kurtarma’’ bölümünün altında yer alan ‘’Hesabınızı Kurtarma Adımlarını Uygulayın’’ yazısına giriş yapın.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir-

Önünüze çıkan sayfada  e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazıp ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

En son hatırladığınız şifreyi yazıp ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

Telefonunuza ya da e-posta adresinize gelen kodu açın.

‘’Evet’’ seçeneğine tıklayın.

Yeni güçlü bir şifre oluşturup ‘’Şifreyi kaydet’’ seçeneğine tıkladığınızda silinen mail hesabını geri getirme işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Tamamen Silinen Gmail Hesabı Geri Alınabilir Mi?

İlk olarak söylemeliyiz ki tamamen silinen Gmail hesabını geri alma için Google yönetici konsolu hesabınızı support.google.com adresine gidin. Arama bölümüne Yönetici konsolu yazın ve ilk çıkan veriye tıklayın.

‘’Oturum açma’’ yazısına tıklayın, altında bulunan admin.google.com adresine tıklayın. Gmail giriş işlemini gerçekleştirin.

gmail-hesap-silme-islemi-nasil-yapilir

Yönetici konsolu ana sayfasında bulunan ‘’Kullanıcılar’’ seçeneğine giriş yapın.

kullanıcıya ait hesap sayfasının sol üst bölümünde yer alan ‘’Diğer’’ seçeneğine tıklayın ardından ‘’Verileri Geri Yükle’’ bölümüne giriş yapın.

Son 25 gün içinde verilerin yükleneceği tarih aralığını manuel olarak ayarlanmanız istenecek ayarlayın.

Geri yüklemek istediğiniz veri türünü seçin: Gmail.

‘’Geri yükle’’ seçeneğine tıkladığınızda işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu işlem 1-2 gün sürebilir hatta daha da fazla sürebilir.

Bu yazımızda Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını ve daha fazlasını verdik. Gmail hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak istiyorsanız aşağıda ki konu başlıklarına bakabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.