TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

0

Telefonunu belirli nedenlere bağlı olarak suya düşürmüş olan kullanıcılar suya düşen telefonu kurtarmak konusunu araştırıyor. Bu tür sorunlarla karşılaşıyorsanız endişelenmeyin. Böyle bir olaydan sonra kullanılması gereken bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler telefonunuzun arızalanmasını önleyecektir. Çünkü akıllı telefonunuza suya düşmek ve üzerine su dökmek artık bir akıllı telefon sahibinin kâbusu haline geldi ve ideal bir şekilde ele alınmadığı takdirde bu durum ciddi arızalara neden oluyor.

Telefonunuzu Sudan Uzaklaştırın

Telefonunuz saniyeler içerisinde sıvı ile temas haline geçeceği için yağmanız gereken şey mümkün olan en kısa sürede sudan çıkarmaktır. Cihazınızdaki herhangi bir açıklık (hoparlör, mikrofon, şarj bağlantı noktası, kulaklık jakı veya benzeri jaklar veya çıkışlar) suyun içeriye doğru girmesine izin verebilir. Telefon su ile ne kadar süre temas içerisinde olursa onarılması da o kadar uzun sürecektir. Diğer bir tehlikeli durum ise cihazın su ile temas halindeyken şarj cihazına bağlanmasıdır. Bu, cihazın hasar oranını arttırır ve hatta yangın noktasına kadar bir duruma neden olabilir.

Telefonunuzu Kapatın

Telefonunuz suya düşme durumu ile karşı karşıya kaldıysa tercih etmeniz gereken ikinci yöntem telefonunuzu kapatmak olacaktır. Cihaz içindeki bir donanım bileşeni kısa devre yapmış olabilir. Suya düşmüş telefonu kurtarma yöntemleri arasında bulunan bu kapatma yöntemi sayesinde telefonun devreleri kontrol altına alınacaktır. Sizler telefonun güç düğmesinden direkt telefonu kapatmalı; kuru bir bez ile telefonu iyice temizlemelisiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.