TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Tek Kişilik Oyun Serileri: Can Sıkıntısına Birebir 5 Oyun Serisi

0

Pandemi döneminde evde oynanacak can sıkıntısına birebir tek kişilik oyun serilerini listeliyoruz. İşte tek başınıza oynayabileceğiniz  5 oyun serisi. Bu oyunlar tamamen kendi tarafımızdan oynanıp beğenilen sizin de seveceğinizi düşündüğüm oyunlardan oluşuyor.

Darksiders I-II-III

Oyunumuzda mahşerin 4 atlısından 3’ü olan Savaş, Ölüm ve Öfkeyi oynuyoruz. Bildiğiniz üzere Cennet ve Cehennem hep savaş içindedirler. Ama bir türlü birbirlerine diş geçirememişlerdir. Bu yüzden dengenin sağlanması ve sınırların belirlenmesi için bir Konsey oluşturulur. Tabi ki de bu Konseyin cezalandırıcıları olan Mahşerin 4 atlısını oynuyoruz. İlk oyunda savaş ikinci oyunda ölüm ve üçüncü oyunda ise öfkeyi yönetiyoruz. Özgün oynanış farklı silahlar, eşyalar farklı yetenekler ile önümüze gelen bossları öldürmeye başlıyoruz. Keyifli ve verdiğiniz paraya değecek bir oyun serisi.

Steam Fiyatları

Darksiders 1-31TL

Darksiders 2-49TL

Darksiders 3-269TL

Devil May Cry: II-III-IV-V

Gelelim fantastik combo sistemi hiç durmayan aksiyon sürekli bir şeyleri öldürdüğümüz Devil May Cry serimize. Oyunumuzda iki bin yıl önce, insanların Dünyası’yla şeytanların Dünyası arasında bir savaş vardı. Ama gel gelelim insanların tarafında şeytanların Dünya’sından bir koruyucu bir adaleti savunucu vardı, onun ismi tabi ki de Sparda’ydı. Oyunumuzda iblislerle savaştığımız değişik farklı silahlar kullandığımız, yeteneklerimizi geliştirdiğimiz olmazsa olmazımız boss savaşlarımız ile karşı karşıyayız. Hızlı oyun sevenlerin gizli eşyaları ben bulurum diyenlerin ve vakitli zaman geçirmek isteyenlerin kesinlikle oynaması gerek bir oyun serimizdir.

Steam Fiyatları

DMC1-60TL

DMC2-50TL

DMC3-40TL

DMC4-40TL

DMC5-114TL

Ori I-II

Sırada geldi sanat yönetimi konusunda BAFTA VE The Game Awards ödüllerinin sahibi olan Ori. Şimdiye kadar oynadığım en iyi görsel ve en iyi müzikleri olan iki boyutlu platform oyunudur. Hikayemizde ölmekte olan bir ormanı kurtarmaya çalışan bir ruhur oynuyoruz. Şiddetli rüzgarlı bir günde ağacın dalından yaprak misali uçup gidiyor. Bizi bulup büyüten her şeyimizi karşılayan Naru ile tanışıyoruz. Tabi ki de her güzel şeyin sonu gibi Naru ile ayrılıyor ve maceraya atılıyoruz. Ori’miz 3 elementi bulup ölmekte olan bu ormanı canlandırmak için maceradan maceraya koşuyor. İkinci oyunumuzda ise arkadaşımız olan kaybolan baykuşu bulmak için yine maceralara koşuyoruz. Oyunumuzda yetenek çokluğu, bulmacalar ve görevler göze çarpan taraflar. En önemlisi ise görsel ve müzikleri adeta sizi oyunun içine çekiyor. Sabırsızlıkla üçüncü oyununu bekleyeceğiniz bir oyunu sizlere sunuyoruz.

Steam Fiyatları

Ori I Ori and the Blind Forest-31,23TL

Ori II Ori and the Will of the Wisps-50TL

Outlast I ve II

Korku oyunu yok mu deyişlerinizi duyar gibiyim, tabi ki de bunların başında gelen işte o oyun Outlast. 4 Eylül 2013 ilk çıkış tarihli oyunun hikayesi bizi önce 1945 yılına götürüyor. The O.S.S, Nazi Almanyası’ndan bilim adamlarını, Amerika adına araştırma yapmaları için toplar ve bazı operasyonlar düzenlemeye başlarlar. Sonraki görüntüler ise 1967 yılındandır; akıl sağlığı bozuk olan suçlular, bir araya getirilir. Mount Massive Akıl Hastanesi’ne yatırılırlar. Ancak kimliği belirsiz bir hasta tarafından, üç bilim adamı öldürülür ve bu yüzden de akıl hastanesinin faaliyetleri durdurulur. Son görüntülerse 1972 yılında geçmektedir, CIA Direktörü Richard Helms tüm MKULTRA dosyalarını yok ettirir. Fakat bazı belgeler gözden kaçtığı için işler karışır. Oyunumuzda gerilim korkma panik atak ne ararsanız var. Korkmak isteyenlerin huzurlu bir gece geçirmek istemiyorum diyenlerin aradığı tamda bu oyun.

Gelelim ikinci oyununa 24 Nisan 2017 tarihinde ilk sürümünün çıktığı oyunumuzda birinci oyunumuz ile bir bağlantı bulunmuyor. Oyunumuzda Blake Langermann adlı bir kameramanı oynuyoruz. Eşimiz Lynn ile birlikte çıktığımız ve ormanın derinliklerinde işlenen cinayetleri araştıralım derken olanlar oluyor. Hamile bir kadının ölümünü araştırır iken kendi canımızı kurtarmaya çalıştığımız bir oyundur. Korkudan elinizin ayağınızın titreyeceği, ben bu oyunu anca gündüz üç dört kişi yanımda iken oynarım diyorsanız gelin fiyatlarına bakalım.

Steam Fiyatları

Outlast I-32TL

Outlast II-50TL

The Witcher I-II-III

Açık haritada sağa sola koşturayım, yan görevler, ana görevler yapayım, büyü yapayım, değişik silahlar kıyafetler takayım ve boss keseyim diyorsanız bu oyun tam size göre. Nilfgaard İmparatorlu’yla yapılan büyük savaş sona ermiş, elfler ve cüceler dışlanmış halklar haline gelmiştir. Ana karakterimiz Geralt ise tüm bu zaman zarfında ölü olarak kabul edilmiştir. Çünkü 5 yıl önce Rivia’da çıkan bir ayaklanma sırasında insan olmayanların tarafını tutmuş ve  Zoltan ile dostlarının hayatını kurtaracağım derken öldürülmüştür. Ama ilk oyunun başlaması ile kahramanımız Geralt yeniden dirilmiş ve hiçbir şey hatırlamamaktadır. İşte hikayemiz bu saatten sonra başlıyor, Ee gerisi artık oyunu oynadıktan sonra.

Steam Fiyatları

The Witcher -18TL

The Witcher II Assasins Of Kings Enhanced-31TL

The Witcher III Wild Hunt-60TL

Epic Games Fiyatları

The Witcher 3 Wild Hunt-75TL

Oynayıp beğendiğimiz tek kişilik oyun serilerini sizlerle paylaştık. Eğer sizlerde evlerinizde sıkılıyorsanız birbirinden sürükleyici bu 5 oyun serisini inceleyebilir, beğendiğiniz oyunun hikayesine en başından başlayabilirsiniz. Seri şeklinde devam eden oyunların ilk serileri genelde Steam de ucuz olduğundan çok fazla kayıp yaşamazsınız.

Oynamaktan zevk aldığınız seri oyunları yorumlarda paylaşabilir, önerilerinizi iletebilirsiniz.

@teknohocam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.