TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Telegram Türkçe Yapma, Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

Telegram Türkçe Yapma rehberimizle sizlere sosyal medya da her geçen gün büyüyen bu mesajlaşma uygulamasını nasıl Türkçe yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Telegram, ilk piyasaya sürüldüğünde Türkçe dil desteği bulunmuyordu. Bu nedenle her geçen gün kullanıcılar, uygulamada Türkçe dil desteği olmadığı için uygulamayı kullanmakta zorlanıyorlardı. TeknoHocam olarak sizlere Telegram Türkçe yapma çözümünü göstereceğiz. Aşağıda verilen adımlar ile Telegram Türkçe yapma ve Telegram dil değiştirme işlemlerini çok kısa bir sürece halledebilirsiniz.

Telegram, basit bir ara yüzü sahip ve kişiselleştirilebildiği için en kolay mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Yakın zamanda WhatsApp tarafından yayımlanan yeni kullanıcı sözleşmesinden dolayı birçok kullanıcı Whatsapp’ ı silerek Telegrama geçiş yaptı. Yaptığı bu hata yüzünden WhatsApp’ a Twitter üzerinden Whatsapp yeni kullanıcı sözleşmesini baz alarak çok büyük tepkiler yağdı. Whatsapp’ a yağan tepkiler sonrasında kullanıcılar Whatsapp’ ın ortaya sürdüğü yeni kullanıcı sözleşmesinin bir saçmalık olduğunu, WhatsApp uygulamasını sileceklerini ve Telegram uygulamasına geçiş yapacaklarını Twitter üzerinden resmen duyurdular.

Telegrama yapılan geçişlerle beraber ününe ün katan Telegram uygulamasını duymadan kalmadı ve Telegram uygulamasını duyan herkes WhatsApp’ ı silerek telegram uygulamasını indirmeye başladı. Ancak Türkiye konumlu kullanıcılar Telegramı indirdikten sonra bir sorunla karşılaştı. Telegram da  Türkçe dil desteği bulunmuyordu. Bu nedenle kullanıcılar Telegram ı ilk yüklemelerinde sadece İngilizce dil desteği sağlandığı için Telegram ı kullanmakta zorluk çektiler. Ancak endişelenmenize hiç gerek yok.  Telegram yeni güncellemeler getirdi ve uygulamada yer alan Türkçe dil desteği sağladı. TeknoHocam olarak Telegram dil değiştirme, özellikle Telegram nasıl Türkçeye çevrilir çözümlerini aşağıda adım adım anlatmaya çalışacağız.

Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasını Türkçe yapmak için uygulamanız gereken birkaç adım bulunuyor. Aşağıda verdiğimiz adımları uygulayarak siz de Telegram dil değiştirme ve Telegram Türkçeye çevirme işlemlerini yapabilirsiniz.

  1. Adım

Telegram uygulamasına giriş yaptıktan sonra uygulamanın sol üst köşesinde bulunan alt alta üç çizgi göreceksiniz. Sol üst köşede gördüğünüz ‘’ üç çizgi ‘’ işaretine tıklayınız.

  1. Adım

Ardından yuvarlak içine aldığımız profil fotoğrafınızın üzerine tıklayınız.

  1. Adım

Önünüze çıkan seçenekler arasından, ‘’ Language’ in ‘’ üzerine tıklayınız.

  1. Adım

Açılan pencerede birçok telegram dil değiştirme seçeneği mevcuttur. Önünüze çıkan diller arasından istediğiniz dili seçebilirsiniz. Böylelikle telegram’ı Türkçe diline çevirdik.

Yukarıdaki verdiğimiz adımları düzgün bir şekilde uygulayarak siz de telegram dil değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Telegram’ ı ister Türkçeye çevirin ister başka bir dile, istediğiniz dil seçeneğinde kullanabilirsiniz. TeknoHocam olarak anlattığımız Türkçeye çevirme adımları ile, Telegram ın içeriklerine daha kolay ve anlaşılır şekilde ulaşabilir veya Türkçe dil desteği ile uygulamayı daha rahat kullanabilirsiniz. Telegram dil değiştirme işlemlerinde sorun yaşamanız halinde veya aklınıza her herhangi bir soru takılması durumunda konu altında yorum yapabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

telegram turkce ceviri, telegram dili Türkçe yapma, telegram sunulan diller, Türkçe olarak kullanabilirsiniz, telegram arkadaş listesi, telegram Türkçe yapma ayarı, telegram dil değiştirme ayarlama, locate ios tr, android tr, devam et

Daha fazla oku: Telegram Gruplarından Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.