TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Tff Hakem Başvurusu Nasıl Yapılır?

0

Tff Hakem Başvurusu Nasıl Yapılır? Hakem Nasıl Olunur?

Hakem olmak için istekli olan kişiler tarafında merak konusu olan TFF hakem başvurularına merak oldukça çoğalmıştır. Bu yüzden kişiler sürekli bunların araştırmasını yapmakta ve gerekli olan maddeleri merak etmektedir. Bu durumda sizler için gerekli olan şartlar ve koşulları derledik.

Hakemlik Başvuruları Nasıl Gerçekleştirilir?

En az lise mezunu olmak ve belgeli bir şekilde kanıtlamak.

Minimum 18 yaşında ve maksimum 26 yaş şartı geçerlidir. (Minimum bir sezonda Türkiye Profesyonel Liginde oynamış olanlar veya 2-3 sezonda amatör ligde oynamış olanlar belgeler ile sunup 28 yaşında başvuru yapabiliriler.)

Sağlam bir Hastaneden tüm önemli bölümlerinden muayeneye girerek hakemlik yapması için bir sorun yoktur belgesi alınmalıdır.

Cumhuriyet savcılığı onaylı adli sicil belgesi temin edilmeli.

Sporcu bir yapının olması. (erkeklerin boyu 1m 75 cm den kızların boyu 1m 65 cm den az olmamalı.)

Gerekli belgeler;

Aşağıda bulunan belgelerin eksiksiz ve zamanında tamamlanarak il hakem kuruluna teslim edilmesi gerekmektedir. Doğru ve eksiksiz teslim edilmiş belgeleri ile birlikte aday hakem yetişim kursuna katılmaya hak kazanır.

– Eksik olmayan bir biçimde doldurulmuş başvuruya ait form

– Noterden onaylı öğrenim veya öğrenci belgesi

– Noterden onaylı nüfus cüzdan belgesi

– Adayın vesikalık 3 tane fotoğrafı

– 28 yaş için lisans-kulüp belgesi

– TFF tarafından onaylanmış kursa katılım bedeli

Kurslarda kursun yapılacak yerin durumu ve katılım sayısı göz önüne alınarak belirleme yapılır. Program belirlenir ve programa göre eğitime başlanır. Kurslar iddaa sponsorluğun da hafta içi günde 3 saat olacak şekilde hafta sonları ise günde 7 saat olacak şekilde ayarlanır. Düzenlenen kursun devam zorunluğu vardır.

Kursların TFF tarafından onaylanmış slaytlar ya da videolar halinde dersleri yapılır. Bu şekilde onaylanmamış bilgiler kursta öğrencilere verilmez.

Kurs Sınavının Esasları;

İlk olarak atletik alandaki sınavda başarılı olan öğrenciler yazılı sınava hak kazanır. Atletik sınavda erkekler 2400 metreyi 12 dakikada kızlar ise 2000 metreyi 12 dakikada tamamlamak zorundadırlar. Daha sonra sağlık denetiminden geçerler ve atletik sınav tamamlanmış olur.

Mülakat sözlü olarak yapılır ve adayın eğitim geçmişi göz önünde bulundurulur. Yazılı sınav olarak ise sınav test olarak gerçekleşecektir. Soru başına 2 puan olup 100 tam puanından 60 puan almaları gerekmektedir.

Daha fazla bilgi almak ve iddaa maçlarını incelemek için https://oley.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.