TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

TikTok Keşfete Düşme Saatleri ve Taktikleri

0

TikTok’ta keşfete düşmek için hangi saatler daha uygundur? Hangi yöntemler kullanılırsa keşfete düşme başarılı olur? TikTok’ta keşfete düşmek için hangi etiketler kullanılır? İşte tüm detaylar:

TikTok Keşfete Düşme Nasıl Yapılır?

 

Tiktok keşfet taktikleri en güncel yöntemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda madde madde verildi. Bazı kullanıcıların “keşfete düşemiyorum” sorununa aşağıda belirtilen maddeler çözüm olacaktır.

Belirlenen kategoride haftalık en az bir video olacak şekilde düzenli olarak paylaşım yapılması ve benzer kategorilerde aynı etiketlerin kullanılması keşfete düşme taktiklerinden biridir.

“Bol bol video atayım da videolarımın biri keşfete düşmezse öbürü düşer” şeklinde düşünceler yerine daha özgün videolar paylaşmak daha iyi olacaktır. Çünkü TikTok alagoritması özgün videoları daha fazla keşfete düşürüyor.

Yabancı ve popüler olan hesapların takip edilmesi yeni ve popüler akımları kullanıcıların karşısına çıkartır. Bu da kullanıcılara daha kolay içerik fikri sağlar. Artık eskisi kadar popüler olmayan akımlardan ziyade yeni ve henüz pek fazla içerik üretilmemiş akımların tercih edilmesi keşfete düşmesine yardımcı olacaktır.

TikTok, ana sayfasında bulunan içerikleri kullanıcılarının karşısına takip ettiği kişilere ve popüler akımlarla birlikte çıkarmaktadır. Bu sayede popüler akımlara yorum yapan kullanıcılarla etkileşimde bulunmak diğer kullanıcılar için oldukça kolaydır.

Kullanıcıların hazırlamış olduğu videolar ilk etapta TikTok alagoritması tarafından içeriği üreten kullanıcının takipçilerinin belirli bir kısmının karşısına çıkarılmaktadır. Eğer takipçiler tarafından izlenme ve beğeni yani etkileşim alırsa bu oran artmaya başlar ve en sonunda keşfete düşer.

Şüphesiz ki kullanıcıların içeriklerinin keşfete düşmesini sağlamak için ellerindeki en önemli koz etiketlerdir. İçeriğe en uygun etiketleri tercih etmek kullanıcıların keşfete düşmesini sağlayan unsurlardan biridir. TikTok algoritması 3 etiketten fazlasını spam olarak kabul ediyor. Bu nedenle kullanıcıların keşfet engeli ile karşılaşmaması için etikete dikkat etmesi gerekiyor.  Ayrıca alakasız etiketler de keşfet engeline neden oluyor.

Etkileşim oranını arttımanın bir başka yolu da içeriğin paylaıldığı günün en aktif saatlerinde canlı yayın açılmasıdır. Canlı yayın açmak içeriklerin keşfete düşmesine katkı sağlayan önemli unsurlardan biridir.

Belirli bir kategoride içerik üretmek kullanıcılara oldukça avantaj sağlayan etkenlerden biridir.

TİkTok alagoroitması, belirli bir kategoride içerik üreten hesapları daha fazla keşfete düşürüyor. Fakat unutulmaması gerek bir diğer etken ise içeriğin özgün olmasıdır.

Ünlü TikTok hesaplarıyla düet yapmak, düet yaptığınız hesabın takipçileri ile de etkileşimde bulunmaya yardımcı olabilir. Bu yüzden TikTok’ta keşfete düşmek için düet oldukça önemli bir unsurdur.

TikTok’ta üretilen içeriklerin sosyal medya platformlarında paylaşılması etkileşimi arttıran etkenlerden biridir.

TikTok’ta keşfete düşme taktikleri arasında gösterilebilecek bir başka etken ise yorumdur. Videolara yapılan yorumlar keşfete düşmeye oldukça yardım edebilir. Bu yüzden takipçilerden yorum yapmalarını istemek içeriğin keşfete düşmesini sağlayabilir.

Kullanıcıların içerikleri kendi sesleri ile yayınlaması, TikTok alagoritmasının içeriği keşfete düşürmesini sağlayabilir.

Videolarda hızlı geçişler yapmak, keşfette karşısına çıkan diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunmasını sağlayabilir.

Takipçilerle etkileşim kurabilmek için içeriğin altına eklenebilecek bazı sorular:

Bu videoyu saat kaçta gördünüz?

Detayı kimler fark etti?

Giydiğim kıyafeti beğenenler kimler?

… sever misiniz?

Bendeki değişikliği fark eden var mı?

En sevdiğin renk nedir?

Boyunuz kaç?

Sizce olmuş mu?

Bu konuda ne düşünüyorsun?

Canlı yayına gel.

Seriye devam.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Keşfete düşünce haber verin.

Doğru mu?

TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir?

 

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere TikTok isimli uygulamada yukarıda belirtilen saatlerde etkileşim büyük oranda artmaktadır. Tabi ki de her hesabın takipçilerinin aktif olduğu saatler aynı değildir. Fakat TikTok, kullanıcılarının aktif olduğu saatlere ait dökümü kullanıcıları ile paylaşıyor. Bu dökümleri kullanıcılar istatistik kısmından bulabiliyor. Profile giderek sağda bulunan 3 nokta sekmesine tıkanarak en üstte çıkan “hesabı yönet” yazısına tıkandıktan sonra pro hesaba geçiş yaparak tüm analizlere erişim sağlanabilir. Analizler günlük olarak güncellenmektedir.

TikTok Keşfet Etiketleri Nelerdir?

TikTok keşfet etiketleri kategorilerine göre bazıları aşağıda listelenmiştir.

TikTok Yemek Keşfet Etiketleri

#yemek #akşamyemeği #kahvaltı #yiyoruz #yemektarifleri #enfes #nefis #nefisyemek #yemektarifi #atıştırma #yemekvideo #yemekteyiz #salatatarifleri #sütlütatlilar

TikTok Eğlence Keşfet Etiketleri

#popüler #eglence #eğlenceli #komik #komikmontaj #komikvideo #

TikTok Pubg Keşfet Etiketleri

#pubg #pubgmobile #pubgtiktok #pubgkomik #pubgturkey #game #pubgedit #pubglite #pubgmobileturkey

TikTok Yabancı Keşfet Etiketleri

#tiktok #love #instagram #photography #likeforlikes #follow #photooftheday #art #fashion #like #beautiful #happy #music #cute #followforfollowback #followme #picoftheday #life #style #photo #fun #travel #instadaily #likeforfollow #smile #beauty #model #nature #fypシ

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.